banner6

Eroğlu, KKTC'de bulunan federasyon başkanını kabul etti

banner37

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, tekvando müsabakaları için KKTC’de bulunan birçok ülkeden federasyon başkan ve üyelerini kabul etti.

Eroğlu, KKTC'de bulunan federasyon başkanını kabul etti
banner151 banner143

Kabul Eroğlu’nun Ofisi’nde saat 09:30’da  gerçekleşti.

Kabulde konuşan Tekvando Federasyonu Başkanı Eyüp Zafer Gökbilen, her yıl ekim ayında 3 uluslararası etkinlik düzenlediklerini anlattı, bu 3 uluslararası kuruluşa resmi olarak kayıtlı olduklarını  ve kendi bayraklarıyla yarıştıklarını söyledi.

Gökbilen, bu yıl 29. KKTC Olimpik Sistemde Tekvando Şampiyonası, 16. Global Tekvando Federasyonu Şampiyonası ve 3. Dünya Budo Martialarts Federasyonu Şampiyonası’nın yapılacağını ifade etti.

Bu müsabakalara Türkiye, Danimarka, İskoçya, Moldova, Romanya, İran, Rusya ve KKTC milli takımlarının katılacağını belirten Gökbilen, etkinliklerin  yarın başlayacağını belirtti.

Gökbilen, şampiyonluk kupalarının verilmesi için Eroğlu’nu da davet etti.

Eroğlu: Müsabakalarda gençlerin ve hocalarının başarısını görmek bizleri memnun ediyor

3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da, müsabakalarda gençlerin ve hocalarının başarısını görmenin kendilerini memnun ettiğini kaydetti ve değişik ülkelerden sporcu ve hocalarının KKTC’ye gelmesinin güzel olduğunu dile getirdi.

Eroğlu, artık uluslararası alanda KKTC’li tekvandocuların da kendilerini göstermesinin mutluluk verici olduğunu kaydetti.
Kupa törenine katılma gayreti içerisinde olacağını dile getiren Eroğlu, sporcuların gösterilerini seyretmenin de zevk verdiğini söyledi.

Değişik ülkelerden gelen sporcuların KKTC’li gençlerle kaynaşmasının da güzel olduğunu vurgulayan Eroğlu, KKTC’li gençlerin tüm branşlarda dünyaya açılabilmesi, müsabakalara katılabilmesi temennisinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2017, 10:25
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104