Eroğlu: Makamlar gelip geçicidir

banner37

Ulusal Birlik Partisi (UBP)’nin 44’üncü kuruluş yıldönümü etkinliklerle kutlanıyor.

banner87
Eroğlu: Makamlar gelip geçicidir
banner90
banner8

UBP Onursal Başkanı, 3’ncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da konuşmasında, geniş katılımlı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, UBP’nin 44’üncü kuruluş yıldönümünü kutladı.

Siyasette görevlerin gelip geçici olduğunu kalıcı olanın siyasi parti ve kurumlar olduğunu dile getiren Eroğlu, kendisinin parti kuruluşunda yer aldığını söyleyerek, UBP’nin daha ileriye taşınması ve daha güçlü temellere oturtmak için şu anki yetkililere büyük görevler düştüğünü belirtti. 

Partiye ve partiliye, ülkeye ve kurulmuş olunan devlete sahip çıkmak gerektiğini dile getiren Eroğlu, KKTC insanını mutlu etmek ve yaşadığı ülkenin varlığıyla onur duymasını sağlamanın da yine görev olduğunu kaydetti.

“MAKAMLAR GELİP GEÇİCİDİR”

Partide uzun yıllar yöneticilik yaptığını ve partinin her kademesinde çalıştığını anlatan Eroğlu, tüm makamlara partinin, parti tabanının oylarıyla geldiğini vurgulayarak, var olanın parti olduğunu, makamların gelip geçici olduğunu söyledi.

Parti yetkililerine çok önemli görevler düştüğünü belirten Eroğlu, özellikle Orta Doğu’nun böyle karışık olduğu bir dönemde dünyanın gözünün Türkiye’nin üzerinde olduğunu söyledi.

Eroğlu sözlerini şöyle sonlandırdı: 

“Tabii ki Rumların karıştırması ile gözlerin Kıbrıs’ın üzerinde olduğu böyle bir zamanda UBP’nin yöneticisi olmak; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin hükümet eden bir partisi olmak sizlere çok önemli ve anlamalı görevler yüklemektedir. 

KKTC’YE SAHİP ÇIKMAK GÖREVİMİZDİR

Herşeyden önce UBP’nin ana prensibi olan KKTC’ye sahip çıkmak ve onu yüceltmek asli görevdir. UBP’nin var olma nedenlerinden bir tanesi de kurulmuş olan devleti yaşatmaktır. Dolayısıyla KKTC var olduğu sürece UBP’de var olacaktır. UBP var olduğu sürece de KKTC var olacaktır. Bu anlayış içerisinde sizlere düşen görevler vardır. Bu görevleri en samimi şekilde yerine getireceğinize inanıyorum. Tekrardan günümüz kutlu olsun. Partiye daha nice kuruluş yıldönümleri diliyorum.”

ZİYARETLER YAPILDI

Eroğlu’nun ziyaretinin ardından, Ulusal Birlik Partisi’nin Kurucu Genel Başkanı, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın kabrine çelenk kondu.

Ardından, Ulusal Birlik Partisi eski Genel Sekreterleri Vehbi Zeki Serter ile Salih Miroğlu, hayatta olmayan Ulusal Birlik Partisi eski Genel Başkanları Nejat Konuk, Osman Örek, Mustafa Çağatay, İrsen Küçük’ün kabirleri ziyaret edildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75