Eroin ithaline 4 yıl hapis

banner37

Narkotik polisinin Hamitköy’de gerçekleştirdiği operasyonda tasarrufunda 100 gram eroin bulduğu Erkan Yeşilyayla’nın cezası belli oldu:

Eroin ithaline 4 yıl hapis
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye 100 gram eroin ithal eden ve Narkotik polisinin evine düzenlediği operasyonda yakalanan Erkan Yeşilyayla, 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Lefkoşa Ağır Mahkemesi’nde “Kanunsuz uyuşturucu madde (eroin) ithal ve tasarrufu” suçlamalarıyla itham edilen sanık Erkan Yeşilyayla, suçlamaları kabul etti.

Uyuşturucu bağımlısı olan ve benzeri sabıkaları olan sanık Erkan Yeşilyayla, 21 Kasım 2020 tarihinde, saat 20.30 sıralarında Hamitköy’deki ikametgahında yapılan baskında 72 adet pembe renk poşetlere sarılı toplamda 100 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu madde ve 2 adet hassas terazi ele geçirmişti.

Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davada Savcı İbrahim Ruso ve sanığın avukatı hazır bulundu.

Davanın kararını okuyan Kıdemli Yargıç Şerife Katip, sanığı aleyhine getirilen davalardan kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında suçlu bulup, mahkum ettiklerini açıkladı.

banner134
Katip, sanığın kara yolu ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nden 100 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu madde ithal ettiğine dikkat çekti.

Kıdemli Yargıç Şerife Katip, uyuşturucu suçlarının ciddi ve vahim suçlar olduğuna değinerek, Mahkemeler Yıllık Faaliyet Raporları’na bakıldığında uyuşturucu suçlarının en yaygın suçlar arasında oluşunu adli ihbar olarak kabul ettiklerine vurgu yaptı.

Katip, sanığın ithal ettiğini uyuşturucunun miktarının azımsanmayacak bir miktar olduğuna vurgu yapıp, yakın zamanda hapis cezası alan sanığın iki ayrı sabıkası oluşunu aleyhine değerlendirdiklerini kaydetti.

Katip, uyuşturucu suçlarının toplumda endişe ve korku yarattığına vurgu yapıp, kamu menfaati göz önünde tutularak, caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Katip, oybirliği ile sanığa 4 yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75