banner6

Eroin soruşturması sürüyor

banner37

Eroin soruşturması sürüyor
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Yabancı uyruklu 8 kişiyi Van aracının içinde yasal olmayan yolla Güney Kıbrıs’a geçirmek isterken yakalanan 39 yaşındaki zanlı N.Ö.’nünVan aracın direksiyonuna eroin gizlediği belirlenen ardından da tasarrufunda eroin bulunan 25 yaşındaki bir genç de, konu maddeyi N.Ö.’den aldığını itiraf etmesiyle ilgili başlatılan soruşturmalar sürüyor.

   İki zanlı, “Kanunsuz uyuşturucu madde eroin alma, verme ve tasarrufu” suçuyla mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü duruşmada Savcı Ahmet Özlemler’in tanığı olarak yeminli şahadet veren Kaan Kurtbir, 20.06.2022 tarihinde saat 20.00 raddelerinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğünü tarafından, Ercan Havaalanı giriş kısmında bulunan çember üzerinde yapılan operasyonda, 8 zanlıyla birlikte “Ağır bir suç işlemek için gizli ittifak” suçundan tutuklanan Güzelyurt’ta sakin zanlı N.Ö.’nün Van aracının direksiyonunda 18 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu madde bulunduğuna vurgu yaptı.

   Kurtbir,23.06.2022 tarihinde saat 19.00 raddelerinde bir polis ekibi tarafından Taşkınköy’de şüpheli görülen zanlı T.A.’nın üzerinde ve eşyalarında yapılan aramada; mavi renk sırt çantasında, gözlük kutusunda, bir adet beyaz renk kareli kağıt parçasına sarılı yaklaşık yarım gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, üzerinde eroin türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan kağıt parçası, metal kaşık ve sekiz adet enjektör bulunarakbulunarak emare olarak alındığını mahkemeye aktardı.

   Polis memuru Kaan Kurtbir, aynı gün 21.05-21.20 saatleri arasında zanlının ikametgahında mahkeme emri ile huzurunda yapılan aramada kanunsuz herhangi bir şeye rastlanmadığını belirtti.

   Kurtbir, mesele ile ilgili olarak zanlıdan yapılan soruşturmalarda ve temin edilen gönüllü ifadesinde, tasarrufunda bulunan söz konusu uyuşturucu maddeleri 19.06.2022 tarihinde zanlı N.Ö.’den iki paket halinde 600 TL para karşılığında aldığı ve olay gününe kadar bir kısmını sol koluna damardan enjekte etmek suretiyle kullanıp tükettiğinin öğrenildiğini anlattı.

   Kurtbir, yine zanlıdan yapılan soruşturmalarda ve temin edilen gönüllü ifadesinde, Mayıs 2022-19.06.2022 tarihlerinde zanlı N.Ö. ile WhatsApp isimli internet adresi üzerinden yazışıp anlaştıktan sonra,ikametgahı civarında birçok kez paketi 300 TL karşılığında eroin türü uyuşturucu madde alıp, aynı şekilde kullandığının öğrenildiğini kaydetti.

   Her iki zanlının da gönüllü ifade verdiğini ve aranan bir şahıs olduğunu kaydeden Kurtbir,soruşturmanın devam ettiğini belirip, dört gün tutuklu kalmalarını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.
 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104