Eroin ticareti hapiste bitti

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyonda tasarruflarındaki 83 gram eroinle yakalanan Hammet Aygörmez iki buçuk yıl, benzer suçtan 2 sabıkası olan Nedim Sovukkanlı ise üç buçuk yıl hapse mahkum edildi

Eroin ticareti hapiste bitti
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Narkotik polisi tarafından 8 ay önce gerçekleştirilen operasyonda tasarruflarındaki 83 gram eroinle suçüstü yakalanan Hammet Aygörmez ve Nedim Sovukkanlı’nın davaları dün sonuçlandı. Sabıkasız olan Aygörmez’i 2 buçuk yıl hapse mahkum eden Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, biri 500 gram eroin tasarrufu olmak üzere iki ayrı uyuşturucu sabıkası olan Sovukkanlı’yı ise 3 buçuk yıl hapis cezasına çarptırdı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Kanunsuz uyuşturucu madde (eroin) tasarrufu” suçlamalarıyla itham edilen iki sanık, suçlamaları kabul etti.

Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davada Savcı Atilla Enver Etkin ve sanığın avukatı hazır bulundu.

Davanın kararını okuyan Kıdemli Yargıç Şerife Katip, sanıkları aleyhlerine getirilen davalardan kendi ikrarları, sunulan olgu ve emareler ışığında suçlu bulup, mahkum ettiklerini açıkladı.

Katip, sanıkların ticaretini yapmak amacıyla azımsanmayacak miktarda olan 83 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu maddeyi tasarruf ettiklerine dikkat çekti.

Kıdemli Yargıç Şerife Katip, uyuşturucu suçlarının ciddi ve vahim suçlar olduğuna değinerek, Mahkemeler Yıllık Faaliyet Raporlarına bakıldığında uyuşturucu suçlarının en yaygın suçlar arasında oluşunu adli ihbar olarak kabul ettiklerine vurgu yaptı.

Katip, uyuşturucu suçlarının toplumda endişe ve korku yarattığına vurgu yapıp, kamu menfaati göz önünde tutularak, caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine dikkat çekti.

banner134

Sanıkların lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Katip, oybirliği ile Hammet Aygörmez’e iki buçuk yıl, iki ayrı benzeri sabıkası olan Nedim Sovukkanlı’ya ise üç buçuk yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88