Ersan Saner: 50 bin Sinovac aşısı daha Cuma günü ülkemize gelecek 

banner37

Ersan Saner: 50 bin Sinovac aşısı daha Cuma günü ülkemize gelecek 
banner8

Başbakan Ersan Saner, aşılar için Türkiye'ye teşekkür etti; 25 Haziran Cuma günü 50 bin Sinovac aşısının daha ülkemize geleceğini söyledi. 

Başbakan Ersan Saner, Türkiye'den gönderilen 50 bin doz Sinovac aşısı için teşekkür etti. 

 25 Haziran Cuma günü 50 bin Sinovac aşısının daha KKTC'ye geleceğini dile getiren Saner, "Bu iki parti ile birlikte Türkiye’den ülkemize gönderilen aşı miktarı 340 bine ulaşmış olacak" dedi. 

Saner, bir an önce halkın büyük çoğunluğunu aşılamak ve ekonominin düzlüğe çıkması için turizm, yükseköğrenim ve emlak sektörlerinin tam devreye girmesini sağlamayı hedeflediklerini bildirdi. 

İşte o paylaşım: 

"Türkiye’den, Devletimize aşı desteği artarak devam ediyor. Bu gece 50 bin Sinovac aşısı daha gelmiş bulunuyor. 25 Haziran Cuma günü 50 bin Sinovac aşısı daha ülkemize gelmiş olacak. Bu iki parti ile birlikte Türkiye’den ülkemize gönderilen aşı miktarı 340 bine ulaşmış olacak. Hedefimiz, bir an önce halkımızın büyük çoğunluğunu aşılamak ve ekonomimizin düzlüğe çıkması için çok önemli olan turizm, yüksek öğrenim ve emlak sektörlerimizin tam olarak devreye girmelerini gerçekleştirmektir. Anavatan Türkiye’ye bir kez daha her alandaki desteği için siz halkımız ve hükümetimiz adına teşekkür ederim." 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2021, 22:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Tahsin
Hasan Tahsin - 1 ay Önce

KKTC'de okuyan Türkiye den gelen diş hekimliği 4 sınıf öğrencileri aşı olamadan hasta bakıyor yazıklar olsun bu öğrencilere biran önce aşı yapılmalıdır Türkiye den binlerce aşı geldi ancak bu öğrencilere aşı yapılmıyor

Aydın Küçükoğlu
Aydın Küçükoğlu - 1 ay Önce

Türkiye'nin bağışladığı aşıları Türk öğrencilerine yapılmaması rezalet. Bizim paramizla alınan ve hibe edilen aşıları türk öğrencilerinden esirgenmesi tam bir rezalet. Hem para veriyoruz hem aşı suyunuzda bizden yollarıniz bizden. Türk düşmanlığı sizde.

ali erkin
ali erkin - 4 hafta Önce

Bu kadar vaka sayısı artarken 3 doz asılamaya geçilmemesi ve elde alman aşısının olmaması sağlık bakanının basarısızlığıdır

EGE ARSLAN
EGE ARSLAN - 3 hafta Önce

Çin'in bile uygulamadığı bu tip aşıyı, bizler gibi ülkeler alıyor. KKTC'de en az 1 milyon doz biontech olmalı ve acil tüm orada yaşayanlar aşılanmalıdır!

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75