Ersin Tatar, Almanya Büyükelçisi onuruna veda yemeği verdi 

banner37

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın görev süresini tamamlamak üzere olan Almanya Büyükelçisi Franz Josef Kremp onuruna veda yemeği verdiği bildirildi. 

Ersin Tatar, Almanya Büyükelçisi onuruna veda yemeği verdi 
banner99

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, görev süresini tamamlamak üzere olan Almanya Büyükelçisi Franz Josef Kremp onuruna veda yemeği verdi. 

Veda yemeğinde Cumhurbaşkanı Tatar Büyükelçi’ye Kıbrıs ve Doğu Akdeniz’de barış, istikrar ve iş birliği için adadaki iki tarafın egemen eşitlikleri ve eşit uluslararası statüleri zemininde resmî müzakerelerin başlatılmasına ihtiyaç olduğunu belirterek, Kıbrıs Türk tarafının müktesep hakları olan bu zeminde müzakerelere hazır olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı ayrıca yakında emekliye ayrılacak olan Alman Büyükelçiye emeklilik yaşamında sağlık ve afiyet diledi. 

Büyükelçi Kremp de dört yıllık görev süresine dair gözlemlerini paylaştı ve geleceğe ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Veda yemeğinde Cumhurbaşkanı Özel Temsilcisi M. Ergun Olgun, Güven Yaratıcı Önlemler ve İki Taraflı Teknik Komiteler Koordinatörü Güneş Onar, Hukuk İşleri Danışmanı Sülen Karabacak ve Dış İlişkiler Görevlisi Ayşe Balcıoğlu da hazır bulundu. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
R.TOKAY
R.TOKAY - 2 ay Önce

Yan teysirden ölenlerin hakında bir bildiri verilmiyor HERZAMAN pandemiden ÖLDÜ deniyor.Yapılan aşıların da NE ZAMAN yan yepki yapacak bilinmiyor BU aşıların yaşam karatisini veren bir güvence verilmiyor.Gün geçmiyor cenaze günü OLMASIN HER YER mezarlık olmaya BAŞLADI. Yakında BÖYLE devam EDER se bu DURUM insanlar kendi evinin havlusunda AYİLE mezarlığı İÇİNE girebilir.BİR AN ÖNCE NORMALE DÖNMEMİZ GEREK. BUNUN ÇARESİNİ HIZLI BİR ÇALIŞMA YAPSINLAR BİLİM ADAMLARI.YOKDA TÜRK ULUSU NUFUSU TEHLİKELİ BİR HÂL ALIR.ALLÂH CC HU EKBER.

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75