Ersin Tatar, Azerbaycan’ı kutladı:Üç devlet bir milletiz

banner37

Ersin Tatar, Azerbaycan’ı kutladı:Üç devlet bir milletiz
banner90
banner99

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Azerbaycan’ın sahada ve masada önemli bir kazanım elde ettiğine” işaret ederek, büyük bir zafer kazandığını belirttiği Azerbaycan’ı kutladı.
Ersin Tatar Azerbaycan için yayımladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

banner134
“Azerbaycan ile Ermenistan arasında dün imzalanan ateşkes anlaşması ile 45 günden beri devam eden zorlu bir savaşın sonuna gelinmiş ve bir tarih yazılmıştır. Can Azerbaycan sahada ve masada önemli bir kazanım elde etmiştir, büyük bir zafer kazanmıştır. Bu başarıyı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olarak şahsım ve Kıbrıs Türk Halkı adına yürekten kutluyor, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Azerbaycanlı gardaşlarımızın sevinci bizim sevincimizdir. Azerbaycan ordusunu  tebrik eder vatanlarının bağımsızlığı uğrunda can veren şehitlere yüce Tanrıdan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. İnanıyoruz ki Azerbaycan'ın üç renkli bayrağı Karabağ semalarında ebediyen dalgalanacaktır.  

Karabağ Azerbaycandır, Azerbaycan Karabağdır. Üç devlet bir milletiz."

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2020, 18:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ak Sakallı
Ak Sakallı - 8 ay Önce

Ömrün uzun olsun , sayın cumhurbaşkanım ...

Vatansever b
Vatansever b - 8 ay Önce

Sayın cumhurbaşkanı Ersin Tatar işte fark işte asalet budur senin özünde var kalite sayın cumhurbaşkanım Allah sana ailene sağlıklı uzun ömürler versin kıbrısın başından eksik etmesin inşAllah

Selcuk Sozen
Selcuk Sozen - 8 ay Önce

Evet Sayin Cumhurbaskanimiz Ersin Tatar Uc zdoet Bir millet ne Guzel soylediniz Long live KKTC

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75