Ersin Tatar: Başaracağız

banner37

UBP Genel Başkan adayı Lefkoşa milletvekili Ersin Tatar, önceliğinin partinin kurumsallaşması ve ülkenin kalkınması olduğunu belirtti ve “bunları yapabilecek bilgi, kararlılık ve çalışkanlık bende var” dedi

Ersin Tatar: Başaracağız
banner99

Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) 27-28 Ekim tarihlerinde Lefkoşa’da gerçekleştirilecek kurultayında genel başkanlığa aday olan Lefkoşa milletvekili Ersin Tatar, seçilmesi halinde önceliğinin partinin kurumsallaşması ve ülke ekonomisinin kalkınması için gereken projeleri tamamlamak olduğunu söyledi.

Ersin Tatar, kurultay öncesi KIBRIS gazetesinin sorularını yanıtladı.

Tatar, partinin kurumsallaşması ve ülkenin kalkınması için yapılması gerekenleri bildiğini, bunları yapacak kararlılık ve çalışkanlığa sahip olduğunu vurguladı.

Ersin Tatar, UBP delegelerinin kendisinin çalışkanlığına, halkçılığına, dürüstlüğüne ve bilgisine inandığı, güvendiği için destek vermekte olduğunu kaydetti ve anketlerin işaret ettiğini, kendisinin de üyeler ve halk arasında gördüğünü, duyduğunu, o nedenle genel başkanlık yarışını kazanacağını düşündüğünü söyledi.

Tatar, soruları şöyle yanıtladı:

SORU: Sayın Ersin Tatar, artık kurultayın yapılmasına ve seçime gidilmesine günler kaldı. Durumu nasıl görüyorsunuz? Kurultay’la ilgili neler söylemek istersiniz?

ERSİN TATAR: Öncelikle bana ilgi gösteren, beni dinleyen, destek veren veya vermeyen tüm Ulusal Birlik Partisi üyelerine ve halkımıza teşekkür etmek istiyorum. Yarışa katılan diğer aday arkadaşlarımı da bu yarışa katılarak partimiz ve ülke demokrasisine katkılarından dolayı saygı ile selamlıyorum. İnşallah Kurultayımızı en demokratik, en sağlıklı bir şekilde tamamlayıp asıl görevimiz olan halkımızın sorunlarına çare bulma uğraşlarımızı, güçlü bir şekilde sürdüreceğiz.

Çok uzun bir süredir, üyelerimizin halkımızın içindeyim. Yaklaşık 10 yıldır milletvekili olarak halkın içindeyim ama ondan önce de yine de televizyoncu, UBP Parti Meclisi, bir iş insanı olarak hep halkla, sivil toplum kuruluşları, medya ile beraberdim.

KKTC’yi doğudan, batıya, kuzeyden, güneye dolaştım. Halkın sorunlarını, ne istediğini biliyorum. İktisatçı ve muhasebeciliğimin yanına, Bakanlık deneyimimi, milletvekili olarak yaptığım yoğun çalışmaları, sivil toplumla yaptığım temaslarda dinlediklerimi koyduğum zaman ciddi bir birikime ulaştığımı görüyorum.

banner134
İşte bu birikimimi, partimin ve halkımızın yararına sunmak için aday oldum. Ne para pul, ne de şöhret peşindeyim. Tek isteğim ‘baki kalan bu kubbede hoş bir seda’ bırakabilmektir.

UBP delegeleri benim çalışkanlığıma, halkçılığıma, dürüstlüğüme ve bilgime inanıyor, güveniyor ve destek veriyor. Anketlerin işaret ettiğini, ben de üyeler ve halk arasında görüyorum, duyuyorum dolayısı ile genel başkanlık yarışını kazanacağımı düşünüyorum.

SORU: Peki seçildikten sonra öncelikleriniz neler olacak?

ERSİN TATAR: Çok net; partinin kurumsallaşması ve ülkenin kalkınması için projelerimizi tamamlamak.  Bunları şöyle açayım biraz: UBP çok önemli, çok değerli bir parti. KKTC’yi yaşatmak ve yüceltmek, halkımızı refah ve güven içinde yaşatmak gibi tarihi bir sorumluluğumuz var. Bunun için de güçlü bir UBP ve güçlü bir ekonomi şart. UBP’nin güçlü olması içinse demokratik, şeffaf bir şekilde yönetilmesi ve kurumsallaşması şarttır. Yani, UBP Parti Meclisi, Genel Yönetim Kurulu, ilçe yönetimleri, köy ve mahalle örgütlerimiz sürekli devrede olacak. Tavan ve taban bütünleşecek. Parti keyfi olarak yönetilmeyecek, Tüzük ve yönetmenliklerimiz ne diyorsa onlar yapılacak. Ülkemizin sorunlarını çözmek için çeşitli komisyonlar kuracağız ve bunlar sürekli çalışacaklar. Bir parti siyaset okulunu mutlaka yaşama geçireceğiz. Bilinçli, düşünen, yazan, konuşan, dünyayı ve bölgeyi iyi analiz edebilen gençler, parti kadroları yetiştirmek zorundayız. Medya çok önemlidir. UBP’nin bir siyasal iletişim ve medya merkezi olacaktır. Halkımıza projelerimizi anlatmak için sosyal medyayı, televizyon ve radyoyu daha etkin ve verimli bir şekilde kullanacağız.

İkinci önceliğimiz hemen ekonomimiz ile ilgili projelerimizi tamamlamak ve yetkili organlarımızda tartıştırmak, onaylatmak olacaktır. Benim birikimimin yanı sıra partimizde ekonomi konusunda oldukça bilgili insanlar vardır. Bir araya gelecek ve projelerimizi tamamlayacağız. UBP, muhalefette kalmayacaktır. İnanıyorum ki partimiz çok kısa süre içinde iktidara gelecektir. Biz iktidara geldiğimizde fark edilecektir.

SORU: Sizce ekonomik sorunlarımızı aşmak ve bir kalkınma sürecine girmek mümkün mü? Neden bunu soruyoruz? Çünkü birikmiş çok sorun var... Bunları nasıl aşacaksınız?

ERSİN TATAR: Bu gibi durumlarda uygulanması gereken bir tek anlayış var. Reformist olacaksınız. Yani, birikmiş sorunları aşmak için yapılması gereken ne varsa halkın yararına, ülkenin yararına olması kaydıyla çekinmeden, oy kaygısına düşmeden yapacaksınız. Bir de tabii ne yapılacağını bileceksiniz. Ben çok şükür bütçe, mali ve ekonomik politikalar açısından ne yapılacağını iyi biliyorum. Devletin yapısına, gelirine, giderine, sektörlerinin durumuna, neyi nasıl yaparsak düzelebileceğine hakimim. Halkımızdan, partilimizden bana güvenmesini ve inanmasını rica ediyorum.

Tabii bir de Anavatan Türkiye ile dürüst, samimi bir yaklaşımla ilişkilerimizi daha ileri noktalara taşımamız ve ondan destek sağlamamız lazım. Neden? Çünkü, bu devleti birlikte kurduk ve birlikte yaşatacağız. Çünkü bu dava milli bir davadır. Hem Türkiye hem de bizim için çok önemlidir. Çünkü bize Anavatan Türkiye’den başka gerçek anlamda kredi desteği sağlayacak başka bir ülke yoktur.  Konuşacağız ve Anavatan Türkiye’nin de desteği ile ekonomik programımızı yürüteceğiz. Ekonomik programda ne yazarsa onlar yapılacak.

Anavatan Türkiye’nin desteği ile yol, su, elektrik, iletişim gibi kalkınmamız için şart olan alt yapılarımız çok süratle bitirilecektir.

Sektörlerimizle bir araya gelerek yeni bir kalkınma modeli ortaya koyacağız. Üretim esas olacaktır. Çağı doğru okuyacak, doğru olanları yapacak, artık geçersiz olanları terk edeceğiz.

Üniversitelerimize çok büyük değer ve önem veriyorum. Onların seviyelerini daha da üst noktalara taşımamız lazım. Üniversitelerimizi ekonomimizin, ülke kalkınması ile ilgili çalışmalarımızın içine çekmemiz lazımdır. Kısacası yapacak çok şey var. Hiç kimse merak etmesin, mutlaka başaracağız. Bu ülke kalkınacak, bu Devlet emin adımlarla yoluna devam edecektir.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2018, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75