banner6

Ersin Tatar, CTP ve UBP yetkilileriyle görüşecek

banner37

Ersin Tatar, CTP ve UBP yetkilileriyle görüşecek
banner150 banner151 banner143

Hükümet kurma çalışmaları devam ediyor… Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Meclis’te temsil edilen partilerin temsilcileriyle istişarelerde bulunuyor…

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, bugün saat 11.00’de Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), 14.00’te ise Ulusal Birlik Partisi (UBP) heyetleri ile istişare görüşmesinde bulunacak.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, siyasi partilerin görüş ve düşüncelerini dinlemesinin arından Cumhurbaşkanı Tatar, yeni hükümetin oluşumu ile ilgili görevlendirmede bulunacak.

TATAR, DÜN YDP, HP VE DP İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Tatar, bu çerçevede dün  Yeniden Doğuş Partisi, Halkın Partisi ve Demokrat Parti yetkilileriyle görüşmüştü.

YDP MİLLETVEKİLİ ATALAY: BİZ ÜLKENİN SORUNLARINI ÇÖZECEK BİR MUTABAKAT HÜKÜMETİNE VARIZ

Cumhurbaşkanı Tatar ile görüşmelerinin ardından basına açıklama yapan Yeniden Doğuş Partisi Milletvekili Talip Atalay, Ülkenin sorunlarının katlanarak devam etmemesi bakımından gereğini yerine getirebilecek, programları uygulayacak bir yapının oluşması gerektiğini belirterek, “50 milletvekili bir araya gelsek bile zorlanacağımız sorunlarımız var. Biz ülkenin sorunlarını çözecek bir mutabakat hükümetine varız” diye konuşmuştu.

Atalay, bu çerçevede kurulacak hükümete içeriden veya dışarıdan destek vermeye hazır olduklarını kaydetmişti.

HP GENEL BAŞKANI ÖZERSAY: TEAMÜLLERE AYKIRI BİRTAKIM OLUŞUMLARIN PARÇASI OLMAYACAĞIZ

Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay ise Sürecin en başından itibaren ülkenin düzlüğe çıkması ve demokrasinin zarar görmemesi için yapıcı bir tutum ortaya koymaya çalıştıklarını belirterek, demokratik teamüllere aykırı birtakım oluşumların parçası olmayacaklarını yinelemişti.

Özersay, “Halkın Partisi demokrasiden yana taraftır. Eğer demokratik teamüllere aykırı bir biçimde bir görevlendirme yoluna gidilirse Halkın Partisi bunun parçası olmaz. Memleketi makul bir süre sonra seçime götürecek birtakım seçenekler olduğu kanaatindeyiz” diye konuşmuştu.

DP GENEL BAŞKANI ATAOĞLU: 50 MİLLETVEKİLİ ÜLKENİN DERTLERİNE ÇARE ÜRETMELİ

Demokrat Parti Genel Başkanı Fikri Ataoğlu ise seçilmiş 50 milletvekilinin ülkenin dertlerine çare üretmek zorunda olduğunu kaydetmişti.

Çok hızlı bir şekilde bir hükümet modeli oluşturulması gerektiğini belirten Ataoğlu, ne şekilde olursa olsun parti olarak sorumluluktan kaçmadıklarını söylemişti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110