banner6

Ersin Tatar, Kıbrıs Türk Emekli Subaylar Derneği'nin kuruluş yıldönümünü kutladı

banner37

Ersin Tatar, Kıbrıs Türk Emekli Subaylar Derneği'nin kuruluş yıldönümünü kutladı
banner99

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk Emekli Subaylar Derneğinin 31. kuruluş yıldönümü dolayısı ile bir mesaj yayımladı
 
Cumhurbaşkanı Tatar mesajında; “Bugün egemen eşitlikten söz edebiliyorsak, bizi bu noktaya ulaştıran mücadelede emeği geçenleri anmak bir görev ve gerekliliktir.

Geçmişten günümüze mücahit ordumuzun her seviyesinde ve rütbesinde görev yapanların mücadelesi ile kendi devletimize, egemenliğimize ve özgürlüğümüze kavuştuk. 1974 Mutlu Barış Harekâtı ile son bulan vahşet ve acılar geride kalmıştır. Bunu da Anavatan Türkiye ile Türk askerine borçluyuz.

banner134

Bugün kendi topraklarımızda, kendi devletimiz ve bayrağımızın çatısı altında özgürce yaşayabiliyorsak, bunu hayatta olan ve olmayan, emekli olmuş veya halen görev yapmakta olan tüm subaylarımıza borçluyuz.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gözbebeği Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın bağrından çıkan Kıbrıs Türk Emekli Subaylar Derneğinin 31. kuruluş yıldönümünde emekli subaylarımızı yeniden saygıyla selamlar, hayatta olmayanları rahmetle anarım.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104