banner6

Ersin Tatar, özel eğitim okulu ve iş eğitim okulundan öğrencilerini kabul etti

banner37

Ersin Tatar, özel eğitim okulu ve iş eğitim okulundan öğrencilerini kabul etti
banner150 banner151 banner143

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Lefkoşa Özel Eğitim ve İş Eğitim Okulu’ndan gelen öğrenciler ile öğretmenlerini kabul etti. 

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Tatar kabuldeki konuşmasında, 23 Nisan Çocuk Bayramı öncesi öğrencilerle bir arada olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu paylaşarak “Bu çocukları çok seviyoruz. Onların bir sıkıntısı varsa, bu bizlerin de sıkıntısıdır” dedi.

Cumhurbaşkanlığı olarak Ahmet Akdeniz başkanlığında özel gereksinimli bireylerle ilgili önemli çalışmalar yürütüldüğüne dikkat çeken Cumhurbaşkanı Tatar, özel gereksinimli çocuklarla ilgili projeleri görüşmek için bir araya gelmenin önemini dile getirdi.

“ÇOCUKLARIMIZA DESTEK OLMAK BİZLERİN GÖREVİDİR”

 “Çocuklarımıza destek olmak bizlerin görevidir” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. 

Ulu önder Atatürk’ün tüm çocuklara armağan ettiği 23 Nisan günü ile çocuklara verdiği öneme işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, çocukların eğitim ve kişisel gelişimleri konusunda topluma 
kazandırılmaları ve devletin imkanları çerçevesinde öğretmenlerin öncülüğünde ve ailelerin desteğiyle yürütülen çalışmaların önemini vurguladı. 

Kabulde, Cumhurbaşkanlığı Engelliler Komitesi Başkanı Ahmet Akdeniz de hazır bulundu.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2022, 20:10
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110