Ersin Tatar resmen UBP Genel Başkanı

banner37

Ulusal Birlik Partisi’nde Hüseyin Özgürgün’ün başkanlık yarışından çekilmesiyle başkan olmaya hak kazanan Ersin Tatar, bugün resmen görevi devraldı.

banner87
Ersin Tatar resmen UBP Genel Başkanı
banner90
banner8

Ulusal Birlik Partisi’nin Lefkoşa’daki genel merkezinde basının önüne geçen Ersin Tatar, divanın yetkisiyle Parti Genel Başkanlığı’na geçti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Tatar,Özgürgün’le yapılan görüşmede onun kararına duyulan hürmeti ifade ettiklerini ifade ederek, bu süreçten sonra da mutlaka Özgürgün’le beraber çalışacaklarını kaydetti.

Tatar, Özgürgün’ün bir UBP vekili olduğunun altını çizerek, “Ulusal Birlik Partisi’nin birlik ve beraberliği için çalışacağım. Şu anda görevi ben devralıyorum. Birikim ve deneyimimle, milletvekili partili arkadaşlarımla UBP’ye önemli hizmetler verme fırsatı duyacağız” dedi.

Tatar, çocukluk yaşlardan beri böyle bir özlemi olduğunu da ifade ederek, kurultayın şu anda geride kaldığını ve yeni parti yönetimi ile daha ilerisi için, KKTC’ye hizmet vermek için çalışacaklarını kaydetti.

Tatar, Parti Meclisi’nin belirlenmesiyle süreci enine boyuna değerlendireceklerini de belirterek sözlerine son verdi.

Töre: Kurultay devam ediyor

UBP 21. Olağan Kurultayı Divan Başkanı Zorlu Töre ise konuşmasında genel başkanın bugün itibariyle belirlendiğini ancak kurultayın halen devam ettiğini kaydetti.

Töre, “Parti Meclisi üyelerinin sayımı devam ediyor. Gerekli tertip ve düzen alınacaktır. Sayım başladıktan sonra kesintisiz devam edecektir. Bu sürecin 12 saate yakın sürmesini bekliyoruz. Yaklaşık 100 kişi bu süreçte görev alacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75