banner6

Ersin Tatar: Soğukkanlı davranılarak YÖDAK’taki sorun çözülmelidir

banner37

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, ülkenin geleceği için YÖDAK’ın daha iyi çalışması gerektiğini ifade ederek, “Soğukkanlı davranılarak YÖDAK’taki sorun çözülmelidir” ifadelerini kullandı.

Ersin Tatar: Soğukkanlı davranılarak YÖDAK’taki sorun çözülmelidir
banner99

Ülkenin geleceği için YÖDAK’ın daha iyi çalışması gerektiğine dikkat çekerek, “Biz çok uzun değerlendirmelerden sonra Prof. Dr. Turgay Avcı’yı YÖDAK Başkanı olarak atadık” dedi.
Ersin Tatar, temennisinin YÖDAK’ın daha uyum içerisinde işlevini sürdürebilmesi olduğunu söyleyerek, “Fakat çok sıkıntılı süreçler yaşandı” ifadelerini kullandı.
Turgay Avcı’nın sahte bir diplomayla görevini sürdürdüğünü yönündeki iddialar doğru olmadığını kaydeden Tatar, “Turgay Avcı’nın itibarı ile oynanmasına çok üzüldüm. Kendisi uzun yıllar siyasetin içerisinde çok önemli makamlarda bulunmuş birisidir” diye konuştu.
Tatar, yaptığı araştırma sonrası Turgay Avcı’nın Beyrut Amerikan Üniversitesi’nden mezun olduğu ve oradan diplomasını aldığı teyit edildiğini dile getirdi.
Soğukkanlı davranılarak YÖDAK’taki sorunun çözülmesi gerektiğini belirten Tatar, “YÖDAK’ın esas görevine dönmesi gerekiyor” açıklamasında bulundu.


Kaynak: Kıbrıs Postası

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2023, 19:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104