Ertuğruloğlu, AB Komisyonu Başkanı Leyen’in açıklamalarını kınadı

banner37

Ertuğruloğlu, AB Komisyonu Başkanı Leyen’in açıklamalarını kınadı
banner99

 Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, AB Komisyonu Başkanı Von Der Leyen’in açıklamalarını eleştirdi.

banner134
“AB Komisyonu Başkanı Von der Leyen’in bir soruya karşılık “iki Devletli çözümü asla kabul etmeyeceğiz “ şeklinde verdiği yanıtı kuvvetle kınıyorum” diyen Ertuğruloğlu, AB yetkililerinin bu açıklamalarıyla Kıbrıs Türk Halkının iradesini hiçe saydığını kaydetti.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Ertuğruloğlu, “AB’nin bu pozisyonu Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne koşulsuz desteğinin de yeni bir örneğidir. Kıbrıs Türk halkına verdiği tek bir sözü dahi yerine getirmeyen AB’nin bu tutumu şaşırtıcı değildir. Bu tutum, ayrıca, AB’nin, Ada’daki mevcut durumun devamından memnun olduğuna da işaret etmektedir. Adada herhangi bir anlaşma Kıbrıs Türk ve Rum tarafları arasında bulunacaktır. AB bu olguyu elbet anlayacaktır” dedi.

Birliğe üyelik kriterlerini hiçe sayarak bir Rum devletini Kıbrıs diye üye yapan AB’nin bu utancını kamufle etmek adına sergilediği saldırgan ve çirkin tavrı asla kabul etmeyeceklerini kaydeden Ertuğruloğlu, “Egemen, eşit uluslararası devlet politikamıza sonuna kadar sahip çıkılacaktır” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75