banner6

Ertuğruloğlu: Kadınlar yaşamın en önemli parçası

banner37

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, Kıbrıs Türk halkının sosyal, ekonomik ve siyasal hayatında önemli bir yere sahip olan kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Ertuğruloğlu: Kadınlar yaşamın en önemli parçası
banner151 banner143

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Ertuğruloğlu mesajında, kadınların ülke ve toplumlar için önemine işaret ederek, bu günün sadece simgesel bir gün olduğunu belirterek, kadınların her zaman yaşamın en önemli parçası olduğunu ifade etti.

Ülkenin ekonomik, siyasal, sosyal, kültürel, tarım ve daha birçok alanında özveriyle çalışan, ülkenin gelişmesine katkı koyan kadınların, yaşamın içinde doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla insanlığı onurlandırdığını kaydetti.

Ertuğruloğlu, mesajında şunları ifade etti:

“Başta annelerimiz olmak üzere bizi eğiten, yetiştiren, ‘bizi, biz yapma’ yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakâr kadınlarımız her zaman yaşamımızın odak noktasında yer almıştır. Milli mücadele yıllarından modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler başaran, çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte yaşamın her alanında başarıyla yer ala kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 15:53
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104