banner6

Ertuğruloğlu: Kıbrıs Türkü her iki senaryoya da hazırlık olmalı

banner37

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, İslam İşbirliği Teşkilatı Yıllık Olağan Dışişleri Bakanları Koordinasyon Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Kıbrıs sorununa da değindi.

Ertuğruloğlu: Kıbrıs Türkü her iki senaryoya da hazırlık olmalı
banner99

Yarım asırdır dünyanın geriye kalanından haksız bir biçimde tecrit edilmiş durumda olan Kıbrıs Türk halkının sonu olmayan müzakereler içeren belirsiz bir geleceğe mahkum edilmesinin mümkün olamayacağını vurgulayan Ertuğruloğlu, “Bu itibarla 2016 sonunda bir çözüme ulaşılsa da ulaşılamasa da Kıbrıs Türk halkının her iki senaryoya da hazırlıklı olmak durumundadır” dedi.

Tahsin Ertuğruloğlu, bu önemli dönüm noktasında, İslam İşbirliği Teşkilatı ve kardeş üye ülkelerin İslam İşbirliği Teşkilatı karar ve deklarasyonlarını fiiliyata geçirerek Kıbrıslı Türk kardeşleri ile dayanışmalarını gösterecek somut ve ciddi adımlar atması gerektiğinin altını çizdi.

banner134

Ertuğruloğlu, “Kıbrıs Türk Hükümeti olarak İslam İşbirliği Teşkilatı ve tüm kardeş üye ülkelerle görüşerek bahsekonu karar ve deklarasyonları yürürlüğe sokacak bir yol haritası üzerinde çalışmak isteriz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2016, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104