banner6

Ertuğruloğlu KKTC için 'başkanlık sistemi' çağrısı yaptı

banner37

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Türkiye'de gerçekleştirilen Anayasa değişikliği referandumu sonucunun, Türkiye'yi uluslararası alanda ve bölgede daha güçlü bir noktaya taşıyacağına inanç belirtti.

Ertuğruloğlu KKTC için 'başkanlık sistemi' çağrısı yaptı
banner99

Ertuğruloğlu, Türkiye'de gerçekleştirilen ve Türk halkı tarafından onaylanan Anayasa değişikliği halk oylaması sonuçlarının Türkiye için hayırlı olmasını temenni ederek, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk halkını kutladı.

Ertuğruloğlu, yayımladığı tebrik mesajında şunları kaydetti: 

"Halk oylaması sonucu Türkiye'nin ve Türk halkının geleceği açısından büyük bir adımdır. 

Yeni dönemde KKTC ile Anavatan Türkiye arasındaki kardeşlik ilişkilerinin bundan sonra da tüm alanlarda daha güçlü bir şekilde başarıyla gelişeceğine inancım tamdır.

Anavatan Türkiye'deki halk oylaması sonucunun, Türkiye yanında ülkemiz ve bölgemiz için yeni bir dönemin başlangıcı olacağına inanıyorum. 

Anavatan Türkiye'deki halk oylaması sonucunun, istikrarlı ve güçlü Türkiye'nin uluslararası arenadaki rolü ve yerini daha da güçlendireceğini ümit etmekteyim.

Referandum sonuçlarının ülkemize de olumlu yansımaları olacaktır. 

Türkiye'deki Anayasa değişikliğinin KKTC için de örnek olması ve ülkemizde de Başkanlık sistemine geçilmesinin gündeme gelmesini temenni etmekteyim. 

Başkanlık sisteminin KKTC'yi daha ileriye taşıyacağına inancım tamdır."

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2017, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104