Ertuğruloğlu, Lacroix ile görüştü  

banner37

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, New York’taki temasları çerçevesinde  Birleşmiş Milletler (BM) Barışı Koruma Operasyonlarından Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Jean-Pierre Lacroix ile görüştü.

banner87
Ertuğruloğlu, Lacroix ile görüştü  
banner90
banner8

Ertuğruloğlu, geçtiğimiz günlerde AFP'ye yaptığı açıklamada, Barış Gücü aracılığıyla KKTC'de yaşayan Kıbrıslı Rumlara gönderilen erzak yardımlarının vergilendirileceğini söylemiş ve bir iyi niyet göstergesi olarak konuyu Lacroix's aktaracağını söylemişti. Görüşmede bu konunun da gündeme geldiği tahmin ediliyor.

Diğer yandan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, BM’de yer alan görüşmede, Bakan Ertuğruloğlu Lacroix'e, Kıbrıs Türk tarafının görüşlerini iletti.

BM'nin Kıbrıs'taki çalışmalarının da ele alındığı görüşmede, Ertuğruloğlu, yeni süreçte Kıbrıs Türk tarafının BM'den beklentilerini dile getirdi.

Ertuğruloğlu Washington'a geçiyor

New York’taki temaslarını tamamlayan Dışişleri Bakanı  Tahsin Ertuğruloğlu, yarın Washington’a geçerek, burada  bazı ABD'li yetkiler, düşünce kuruluşları ve medya temsilcileri ile  bir araya gelecek.

Ertuğruloğlu’na, ABD temaslarında Dışişleri Bakanlığı Genel Müdürü Kemal Köprülü ile Dışişleri Bakanlığı II. Sekreteri Çağrı Kalfaoğlu eşlik ediyor.

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2017, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75