banner6

Ertuğruloğlu, Londra ziyaretini tamamladı

banner37

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Londra ziyaretini tamamladı.

Ertuğruloğlu, Londra ziyaretini tamamladı
banner151

Dışişleri Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Ertuğruloğlu, Londra'da gerçekleştirdiği görüşmelerin oldukça yararlı geçtiğini, yeni süreçte özellikle yurtdışı temasların ve faaliyetlerin artırılmasının Kıbrıs Türk halkı açısından çok önemli olduğunu vurguladı. 

Ertuğruloğlu, Londra’da İngiltere’nin eski dışişleri bakanlarından Jack Straw ve Sir Malcom Rifkind, bazı milletvekilleri ve  üst düzey yetkililer, Kıbrıs Türk toplumundan bazı  temsilciler ile görüştü.  

Birleşik Krallık parlamentosundaki temaslarında, Kıbrıs'taki son gelişmeleri ve Kıbrıs Türk halkının İngiltere'den beklentilerini anlatan Ertuğruloğlu, Londra'daki Türk Toplumu Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyelerinden Serdar Sarı ve Mustafa Çetinkaya ile de bir araya geldi. 

Ertuğruloğlu'na, temasları sırasında Müsteşar Mustafa Lakadamyalı, KKTC Londra Temsilcisi Zehra Başaran, KKTC İstanbul Başkonsolosluğu'nda görevli Konsolos Asu Muhtaroğlu, Dışişleri’nden 2. Sekreter Hasan Varoğlu ile KKTC Londra Temsilciliği’nden 2. Sekreter Dilşad Şenol eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2017, 12:04
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110