Eş katili cezaevine gönderildi

banner37

Doğancı’da, eşi Nigar Tevfik Erhalk’ı, av tüfeğiyle ateş ederek öldüren İbrahim Erhalk, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı

Eş katili cezaevine gönderildi
banner90

Güren TİLKİ

Doğancı’da 26 Temmuz 2018 tarihinde eşi Nigar Tevfik Erhalk’ı, av tüfeğiyle vurarak öldüren 61 yaşındaki İbrahim Erhalk, tutukluluk süresinin dolmasının ardından yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Lefke Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlı, 3 ayı geçmemek şartıyla Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Zanlı İbrahim Erhalk, taammüden adam öldürme, adam öldürme, kanunsuz silah taşıma ve tasarruf ile kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu suçlarından yargılanacak.

Dün mahkemede olayla ilgili bulgulardan bahseden polis, Nigar Erhalk'ın otopsisinde alınan emarelerin Türkiye'ye gönderildiğini, bu emarelerle ilgili henüz rapor temin edilemediğini belirtti. Polis, zanlının konu suçları işledikten sonra, köylüsü olan bir polis memurunu, 112 acil servisini, 155 polis imdatı ve bir kadın akrabasını arayarak, bu suçları işlediğine dair beyanda bulunduğunu söylediğini kaydetti.

İngiltere'de yaşayan zanlının suç aleti olan av tüfeğini yurt dışında olduğundan bir akrabasının evinde muhafaza ettiği, Kıbrıs'a geldiği zamanda olaydan bir hafta önce ava gitmek için tüfeği akrabasından aldığı belirtildi.

Tüfek ve fişek uyuştu

Lefke Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Seran Bensen huzurunda görüşülen duruşmada söz alan Tahkikat Memuru Güzelyurt Adli Şube Müfettiş Muavini Gökan Uzun, zanlı İbrahim Erhalk’ın taammüden adam öldürme, adam öldürme, kanunsuz silah taşıma ve tasarruf ile kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu suçlamalarıyla tutuklandığını söyledi.

Uzun, zanlı İbrahim Erhalk’ın boşanma aşamasında olduğu eşi ile ailevi sebeplerden dolayı tartıştığı sırada adına kayıtlı Baretta marka av tüfeğiyle göğsüne bir kez ateş ederek taammüden öldürdüğünü ifade etti.

Olayın ardından söz konusu silahın ve boş fişeğin emare olarak alındığını balistik incelemesinin yapıldığını, tüfek ile fişeğin uyum sağladığını belirten Uzun, meseleyle ilgili 33 ifade alındığını belirtti.

“Emanet ettiği av tüfeğini olaydan bir hafta önce aldı”

Zanlının KKTC vatandaşı olan ve İngiltere'de yaşayan bir kişi olduğunu, Doğancı'daki evinde adına kayıtlı Baretta marka av tüfeğini yurt dışında olduğundan bir akrabasının evinde muhafaza ettiğini anlatan Gökan Uzun, Kıbrıs'a geldiği zaman yalnızca ava gitmek için tüfeği akrabasından aldığını belirtti.

Uzun, temmuz ayında Kıbrıs'a geldiğinde olay tarihinden bir hafta önce konu akrabasından av tüfeğini aldığını ancak ava gitmediğini tespit ettiklerini söyledi.

Zanlı adına söz alan Avukat Buse Asena, tutuklulukla ilgili itirazları olmadığını, zanlının psikolojik durumundan dolayı psikiyatrist olan Prof. Dr. Mehmet Çakıcı tarafından muayene edilmesini talep etti.

Lefke Kaza Mahkemesi Yargıcı Seran Bensen de zanlı aleyhine getirilen suçlamaların ciddiyetine ve ağır ceza mahkemesinde yargılanması gerektiğine işaret ederek zanlının mahkemesinin görüşüleceği tarihte hazır bulunabilmesi için 3 ayı geçmemek üzere Merkezi Cezaevine gönderilmesine karar verdi.

Zanlının tam teşekküllü bir devlet hastanesinde kontrol edilmesine de emir verildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2018, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108

erotik shoperotic shop