Eş katiline 4 gün daha tutukluluk!

banner37

Doğancı’da, eşi Nigar Tevfik Erhalk’ı, av tüfeği ile ateş ederek öldüren İbrahim Erhalk, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı

Eş katiline 4 gün daha tutukluluk!

Güren TİLKİ

Doğancı’da, geçtiğimiz hafta, eşi Nigar Tevfik Erhalk’ı, av tüfeği ile vurarak öldüren 61 yaşındaki İbrahim Erhalk’ın tutukluluğu 4 gün daha uzatıldı.

3 gündür tutuklu olan İbrahim Erhalk, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Lefke Kaza Mahkemesi’nde, yargıç Seran Bensen huzurunda görüşülen duruşmada, söz alan tahkikat memuru Güzelyurt Adli Şube Müfettiş Muavini Gökan Uzun, zanlı İbrahim Erhalk’ın, taammüden adam öldürme, adam öldürme, kanunsuz silah taşıma ve tasarruf ile kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu suçlamalarıyla tutuklandığını söyledi.

Uzun, zanlı İbrahim Erhalk’ın boşanma aşamasında olduğu eşi ile ailevi sebeplerden dolayı tartıştığı sırada, adına kayıtlı av tüfeği ile, eşini, göğsüne ateş ederek taammüden öldürdüğünü ifade ederek, olayın ardından söz konusu silahın ve boş fişengin emare alındığını kaydetti ancak beklenen balistik raporlarının henüz gelmediğini söyledi.

Konuyla ilgili alınacak ifadeler bulunduğunu ve zanlı ile eşinin cep telefonu dökümlerinin alınacağını belirten Uzun, zanlının 4 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Lefke Kaza Mahkemesi Yargıcı Seran Bensen de zanlı avukatı Buse Asena’nın süreye itirazı olmadığını ifade ederek, tahkikatın salimen yürütülmesi için zanlı İbrahim Erhalk hakkında 4 gün tutukluluk emri verdi.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2018, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER