banner6

‘Eşe tecavüz’ zanlısı cezaevinde

banner37

Boşanma aşamasında olduğu eşini, kendisine ekmek almadığı gerekçesiyle darp ettikten sonra cinsel tecavüzde bulunan ve “yuvamı kurtarmak için yaptım” savunması yapan K.Ö., hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi

‘Eşe tecavüz’ zanlısı cezaevinde
banner99

MÜŞTEKİYİ KORUMAK İÇİN… Polis, soruşturmanın tamamlandığını belirterek, zanlı ile müştekinin aynı evde kalmasının sağlıklı olmadığına ve zanlının Türkiye uyruğunun da bulunduğuna dikkat çekti. Mahkeme de, hem zanlının yargılamadan kaçmasını önlemek, hem de müştekiyi korumak adına zanlının hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine karar verdi.

banner134

Ahmet UÇAR


Lefkoşa’da kendisine ekmek almadığı gerekçesiyle tartıştığı boşanma aşamasında olduğunu eşini darp ettikten sonra cinsel tecavüzde bulunan ve “yuvamı kurtarmak için yaptım” savunması yapan K.Ö., yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis müfettiş muavini Songül Aki, zanlı K.Ö.’nün “Cinsel tecavüz”, “Cinsel saldırı” ve “Darp” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.


Aki, zanlının Lefkoşa’daki ikametgahlarının yatak odası içerisinde, 12 Eylül 2021 tarihinde, saat 12.00 raddelerinde ayrılma aşamasında olduğu eşini kendisine ekmek almadığı gerekçesiyle saçından çekip boğazını sıkarak, yüzüne tokat vurup, dizi ile sırtına vurarak darp ettiğini belirtip, zanlının daha sonra eşine cinsel tecavüzde bulunduğunu kaydetti.


Zanlının müştekinin göğüslerini elleri ile sıkıp ısırmak suretiyle cinsel saldırıda da bulunduğunu dile getiren Aki, şikayet üzerine zanlının derdest emri gereği tutuklandığını ifade etti.


Aki, soruşturmanın tamamlandığına, alınan emarelerin Adli Tıp Merkezi’ne gönderildiğine, zanlının Türkiye uyruklu olduğuna ve müşteki ile aynı evde ikamet etmesi nedeniyle durumun sağlıklı olmayacağına işaret ederek, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yargılamadan kaçmasını önlemek ve müştekiyi korumak adına zanlının 2 ayı geçmeyecek süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104