Eşi tutuklanınca, 9 paket kokaini tuvalete atıp yok etmiş

banner37

Girne’de kokain türü uyuşturucu tasarrufundan tutuklanan zanlılar A.G., M.Y. ve A.G, teminata bağlandı

Eşi tutuklanınca, 9 paket kokaini tuvalete atıp yok etmiş
banner90
banner8

Girne’de ele geçirilen 25 gram ağırlığında kokainle ilgili tutuklanan A.G. ile eşi A.G. ve M.Y., dün yeniden mahkemeye çıkarılarak teminata bağlandı.

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mert Gültuna, zanlı A.G.’nin 01.04.2021 tarihinde, Girne’de, tasarrufunda bir miktar Hintkeneviri bulunduğunu hatırlattı.


Polis, zanlının ardından 5 Nisan’da olayla bağlantısı olduğu tespit edilen M.Y.’nin tutuklandığını, tasarrufunda satışa hazır hale getirilmiş toplam 33 adet paket halinde bulunan yaklaşık 25 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde bulunarak emare olarak alındığını ifade etti.

Polis, zanlı M.Y.’nin ifadesinde uyuşturucu maddelerin A.G.’ye ait olduğunu söylediğini aktardı.

banner134
Polis, suçla bağlantılı A.G.’nin (K) de tutuklandığını, zanlı A.G. ile eşi A.G.’nin evinde arama yaptıklarını ifade etti. Polis, zanlı A.G.’nin eşinin tutuklanmasının ardından 9 paket kokaini tuvalete atıp yok ettiğine dair bilgi aldıklarını söyledi. Polis, sorgulanan A.G.’nin ifadesinde 25 gram kokainin kendisine ait olduğunu itiraf ettiğini kaydetti.

Soruşturmanın tamamlandığını kaydeden polis memuru, zanlıların teminata bağlanmasını talep etti.

Mahkeme, zanlı A.G.’nin 40 bin TL nakit yatırmasına, bir kefilin 150 bin TL kefalet senedi imzalamasına; M.Y.’nin 15 bin TL nakit, bir kişinin de 100 bin TL kefalet senedi imzalaması, zanlı A.G.’nin (K) ise 10 bin TL nakit, bir kefilin 100 bin TL kefalet senedi imzalaması şartıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75