'Eşim her gün ölüm tehlikesi altında'

banner37

Hayvan üreticisi Hüseyin Yeşilbulut, Kaleburnu ile Dipkarpaz köyleri arasında bulunan mandırasına giden ova yollarının bir an önce yapılmasını istiyor

banner87
'Eşim her gün ölüm tehlikesi altında'
banner90
banner99

Ayşe BULUT

   Kaleburnulu Hüseyin Yeşilbulut, yağmur suları nedeniyle tahrip olan mandırasına giden ova yolunun bir an önce tamir edilmesini istedi.

   Kaleburnu ile Dipkarpaz köyleri arasında bulunan mandırasına giden ova yolunun yağışlar nedeniyle tahrip olduğunu, kendi imkânları ile birkaç kez düzeltmeye çalıştıklarını ancak her yağmur sonrasında yeniden bozulduğunu anlatan Yeşilbulut, kendisi boyun fıtığı ameliyatı geçirdiği için traktör kullanamadığını, bu nedenle de eşinin her gün en az iki kez bu yolda traktör kullanarak mandıraya gidip gelmek zorunda olduğunu söyledi.

   Eşinin her gün kaza tehlikesi atlattığını ve ölüm tehlikesi altında olduğunu dile getiren Hüseyin Yeşilbulut, yardım için başvurduğu herkesin söz verdiğini ancak kimsenin sözünü tutmadığını savunarak “bu yolu düzeltmek için eşimin ölmesini mi bekliyorlar?” diye sordu.

   Dipkarpaz Belediyesi, Karayolları Dairesi, İskele Kaymakamlığı ve Tarım Bakanlığı’na başvurduğunu ancak kimsenin ilgilenmediğini savunan Yeşilbulut, “perişan haldeyiz. Kaymakama 3 defa gittim, ‘ben rahatsızım hayvanlara eşim gidiyor. Eşim bu yollarda ölecek’ dedim. ‘Ben sana kepçe gönderip yolları düzelteceğim’ dedi. Bugün oldu, ne gelen var ne giden. Karayolları’nı aradım, ‘ben sana dönecem’ dedi, dönmedi. Yani bu adalet mi? Yollar yol değil. Benim eşim bu yolları her gün iki defa gidip geliyor. Neyi beklerler bu yetkililer? Eşim ölsün de ondan sonra mı yapsınlar yolları?” diye konuştu.

   Dipkarpaz Belediye Başkanı’nın ise, köyden kendisine az oy çıkması nedeniyle köyle ilgisini kestiğini öne süren Yeşilbulut, “eskiden bir cenazemiz olduğunda gelirdi, şimdi ona da gelmez” dedi.

“Dozer çamura battı”

   Kardeşinin dozeriyle gelip yolu açmaya çalıştığını ancak dozerin çamura battığını anlatan Hüseyin Yeşilbulut, “Beş traktör battığı yerden zor çıkarıldı. Hayvanlara yem götürürken traktörün römorku devrildi, bin 500 kilo arpa gitti. Aylardır berbat haldeyiz, kimse el uzatmıyor” diye yakındı.

“Tilkiler, kuzularımı yiyor”

   Yol bozuk olduğu için sıklıkla mandıraya gidemediklerini vurgulayan Yeşilbulut, mandırasına şimdilerde tilkilerin dadandığını ve yeni doğan kuzularını yediğini söyledi.

   Bu güne kadar 26 kuzusunun tilkiler tarafından telef edildiğini belirten Hüseyin Yeşilbulut, “Tilkileri koruma altına aldılar ama olan biz hayvancıya oluyor. Ne yapacağımızı bilmiyorum. Bir yıl bekliyoruz, hayvan doğum yapar yapmaz yavruyu tilkiler yiyor. Mandıram yüksek ama nereden giriyorsa tilkiler giriyor ve kuzuları yiyor” diyerek çaresizliğini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75