Eşini darp etmekten yargılanacak

banner37

Tartıştığı eşinin saçlarını çekip tekmeleyerek darp eden H.İ.D., mahkemeye çıkarılarak teminatla serbest bırakıldı

Eşini darp etmekten yargılanacak
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da geçtiğimiz gün kızının erkek arkadaşının olduğunu öğrenen vebu konuda eşinin payının olduğunu düşünerek eşini ciddi şekilde darp eden zanlı H.İ.D., mahkeme huzuruna çıkarıldı ve yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Ayşe Berksan, zanlı H.İ.D.’nin“Ciddi darp” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

Berksan, 25 Haziran 2021 tarihinde, Gönyeli’deki ikametgahlarında zanlı ile eşi arasında kızlarının erkek arkadaşının olduğu ve bu durumun eşinin yüzünden meydana geldiğini düşündüğü gerekçesiyle sözlü tartışma yaşandığını belirterek, zanlının daha sonra eşini, ayaklarına tekme atıp saçını çekmek suretiyle ciddi şekilde darp ettiğini kaydetti.

Müştekinin aynı gün doktor kontrolünden geçirildiğini dile getiren Berksan, kontrol sonucunda müştekinin vücudunda darp ve cebir izine rastlandığını ifade etti.

banner134
Berksan, zanlının aynı gün derdest emri gereği tutuklandığına işaret ederek, meseleyle ilgili görgü tanıklarının bulunduğunu anlattı.

Soruşturmanın tamamlandığını belirten Berksan, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının davaları görüşülünceye kadar yurtdışına çıkışını yasaklayarak, üç bin TL nakit teminat yatırması, iki kefilin 50’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması, iki haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunması ve ikamet edeceğini belirttiği adresten izinsiz ayrılmaması koşullarıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75