Eşini defalarca darp etti bu kez tutuklu yargılanacak

banner37

Eşini defalarca darp eden ve teminata bağlıyken 7 yaşındaki kızının önünde eşini yine darp eden zanlı A.A., bu kez cezaevine gönderildi

Eşini defalarca darp etti bu kez tutuklu yargılanacak
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Eşini defalarca darp eden ve bu suçtan yargılanmak üzere teminata bağlıyken 7 yaşındaki kızının önünde eşini yine darp eden A.A. isimli zanlının bu defaki teminatı cezaevi oldu.

“Ciddi darp” , “Kasti hasar”, “Şiddet tehdidi”, “Mahkeme emrine riayetsizlik” suçlamasıyla tutuklanan zanlı A.A., Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Alparslan Yavuz’u dinletti. 
Mahkemede yeminli şahadet veren Yavuz, zanlının 11.07.2021 tarihinde saat 22.30’da Göçmenköy’de bulunan ikametgâhın mutfak kısmı içerisinde üvey oğluna yemek ayırmasını istemediği gerekçesiyle, eşi A.A.’nın ensesini eli ile tutup sıktıktan sonra, ittirerek tuvalete götürüp eli ile boğazından sıkıp saçlarını çektikten sonra, arkasından yatak odasına gittiğini anlattı.

“İçeri girersem, seni öldürürüm”

Polis memuru Alparslan Yavuz, zanlının, eşinin saçlarını çekip, yüzüne tokat, karnına yumruk attığı eşine hitaben “Eğer polisi ararsan ve ben içeri girersem çıkınca seni bulur öldürürüm” demek suretiyle şiddet kullanma tehdidinde bulunduğuna vurgu yaptı.

banner134
Yavuz, zanlının eşine ait C Samsung J5 marka cep telefonunu yere atıp, kasten ve kanunsuz olarak kırılmasına sebebiyet vererek kasti hasar suçunu işlediğini de belirtti.

Yavuz, zanlının 20.06.2020 tarihinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nin huzuruna çıkarılarak, ciddi darp suçu ile ilgili 300/2020 sayılı teminata bağlandığını ve teminat gereği izinsiz olarak ikametgahının dışına çıkmaması yönünde emir verilmesine rağmen, izinsiz Haspolat bölgesi dışına çıkarak eşi ile yaşamaya devam ederek mahkeme emrine riayetsizlik suçunu işlediğini mahkemeye aktardı.

Yavuz, zanlının 2015 yılından bugüne eşine karşı şiddet suçları işlediğine vurgu yapıp, tutuklu yargılanmasını talep etti.

Zanlının avukatı Sırdaş Kaptanoğlu, müvekkilinin teminatla serbest bırakılmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının eşine karşı birden çok darp fiili olması, eşini polise şikayet etmesi durumunda öldürmekle tehdit etmesi, tüm bu olayların 7 yaşındaki bir çocuğun önünde seyretmesi ve mahkeme emrine karşı bu suçları işlediğine vurgu yapıp, bir ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75