Eşini dövdü, arsayı istedi

banner37

Kendisini aldattığı gerekçesiyle eşini darp ederek, evlerinin bulunduğu arsayı üzerine yapmaması halinde erkek arkadaşıyla yazışmalarını yayımlayacağı tehdidinde bulunmakla suçlanan M.K., yargılanmak üzere teminata bağlandı:

Eşini dövdü, arsayı istedi
banner99

Ahmet UÇAR

KALDIĞI BÖLGEDEN İZİNSİZ ÇIKMAYACAK… Uyuyan kadını zorla uyandırıp, yüzüne tokat attıktan sonra, evlerini yaptıkları arsayı üzerine yapmaması halinde, erkek arkadaşıyla olan yazışmalarını gazete ve internet sayfasında yayımlayacağı tehdidinde bulunduğu suçlamasıyla yargılanmak üzere dün teminata bağlanan M.K., 2 kişiyi 50’şer bin TL’lik kefil gösterdi, 3 bin TL nakdi teminat yatırdı. Mahkeme ayrıca, artık ayrı bir evde kalacak olan M.K.’nin yargılanıncaya kadar yeni ikametgahının bulunduğu bölgeden izinsiz ayrılmamasını da karara bağladı.

Gönyeli’de önceki günün ilk saatlerinde yeni bir kadına şiddet olayının yaşandığı bildirildi.

Polis, M.K., isimli zanlıyı, kendisini aldattığı gerekçesiyle yatağında uyuyan eşini uyandırıp darp ettiği ve evlerini yaptıkları arsayı üzerine yapmaması halinde, erkek arkadaşıyla olan mesajlaşmalarını gazete ve internette yayımlayacağı tehdidinde bulunduğu suçlamasıyla tutukladı.

Aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminat talebiyle dün mahkemeye çıkarılan M.K., diğer şartların yanında, yargılanıncaya kadar yeni kalacağı ikametgahın bulunduğu bölgeden izinsiz ayrılmama şartıyla serbest bırakıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Murat Plevne, zanlı M.K.’nin “Darp” ve “Şiddet kullanma tehdidi” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

banner134
Plevne, zanlının 7 Temmuz 2021 tarihinde, saat 03.00 raddelerinde Gönyeli’deki ikametgah içerisinde, uyuyan eşini kendisini aldattığı gerekçesiyle uyandırdığını, ellerinden tutup sallamak ve yataktan kalktıktan sonra tokat atmak suretiyle de darp ettiğini belirterek, daha sonra “Eğer ev yaptığımız arsayı yarına kadar üzerime çevirmezseniz erkek arkadaşınla olan telefon yazışmalarınızı gazete ve internet üzerinden yayınlayarak sizi rezil ederim” diyerek şiddet kullanma tehdidinde bulunduğunu kaydetti.

Zanlının aynı gün derdest emri gereği tutuklandığını dile getiren Plevne, soruşturma kapsamında müştekinin ifadesinin ve iki ayrı tanığın söz konusu olduğunu vurguladı.

Plevne, soruşturmanın tamamlandığına, zanlının sabıkasının bulunmadığına, yeni bir ikametgahta kalacağına ve KKTC vatandaşı olduğuna işaret ederek, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlının tüm seyahat belgelerine el konularak yurt dışına çıkmaktan men edilmesi, 3 bin TL nakdi teminat yatırması, ayrı bir ikametgahta kalması ve ikametgahın bulunduğu bölgeden izinsiz ayrılmaması ve 2 şahsın 50’şer bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması şartıyla davası görüşülünceye dek tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75