Eşini yaralamaktan yargılanacak

banner37

Ayrılma aşamasında olduğu eşi A.S.’yi tartışma sırasında bıçakla dudağından yaralayıp, boğazını sıktıktan sonra intihara teşebbüs eden K.S. teminata bağlanarak serbest bırakıldı

Eşini yaralamaktan yargılanacak
banner8

Ayşe BULUT

7 BİN TL’LİK TEMİNATLA SERBEST… Tutuklandıktan sonra hakkında başlatılan polis soruşturması tamamlanan K.S., dün teminat için mahkemeye çıkarıldı ve 7 bin TL nakdi teminatın yanı sıra davaları görüşülünceye değin KKTC dışına çıkmaktan men edildi, kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konuldu; KKTC vatandaşı iki kefilin zanlı lehine 75’er bin TL’lik kefalet senedi imzalamasına karar verildi.

Topçuköy’de sakin zanlı K.S. ayrılma aşamasında olduğu eşi A.S.’yi, aralarında çıkan sözlü tartışma neticesinde bıçakla alt dudağını keserek yaralayıp, boğazını sıktıktan sonra, kendi canına kıymaya teşebbüs etmekten yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

“Yaralama” ve “Ciddi darp” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı K.S, dün İskele Kaza Mahkemesi’nde teminat duruşmasına çıkarıldı. Yargıç Tutku Candaş’ın huzurunda görüşülen davada, Savcı Fırat Kızıltunçlar, polis memuru Ercan Kunduracı’yı tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kunduracı, zanlı K.S.’nin 5 Eylül 2021 tarihinde, saat 02.00 sıralarında, Topçuköy’de, ikametgahın yatak odası içerisinde, ayrılma aşamasında olduğu eşi A.S.’yle, başka bir erkekle görüştüğü gerekçesiyle aralarında sözlü tartışma çıktığını belirtti.

Polis memuru Ercan Kunduracı, zanlı K.S.’nin, elinde tutmakta olduğu bıçak ile A.S.’nin alt dudağını dikey bir şekilde keserek yaralama suçunu işlediğine vurgu yaptı.

Kunduracı, zanlının tartışma esnasında daha sonra A.S.’nin boğazını elleriyle sıkarak ciddi darp suçunu işlediğini kaydetti.

banner134

Kunduracı, zanlının, aynı gün saat 05.00 sıralarında intihara teşebbüs edip Mağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak müşahede altına alındığını belirtti.

Meseleyle ilgili olarak soruşturmanın tamamlandığını söyleyen Kunduracı, zanlının, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Tutku Candaş, zanlının, davaları görüşülünceye değin KKTC dışına çıkmaktan men edip, kimlik, pasaport ve seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 7 bin TL nakit teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 75’er bin TL kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşullarına bağlı olarak tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75