'Eşit hizmet, temiz köy'

banner37

Büyükkonuk Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Sanatkâr, birçok projesi ile bölge halkına mutlu olabileceği bir ortam yaratmak istediğini söyledi

'Eşit hizmet, temiz köy'
banner90
banner99

Tünay MERTEKCİ

Büyükkonuk Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Sanatkâr, “Eşit hizmet, temiz köy” sloganıyla yola çıktığını belirterek, bölge halkına mutlu olabileceği bir ortam oluşturmak istediğini söyledi. Sanatkâr, “Doğru adres Sanatkâr” dedi.

KIBRIS’a konuşan Sanatkâr, siyasete katılma sebebinin bölgedeki işsiz gençler olduğuna dikkat çekerek, birçok projesi bulunduğunu anlattı.

Büyükkonuk bölgesinin güzel olmasına rağmen devlet imkanlarından yeterince faydalanamadığını ifade eden Ali Sanatkâr, “işadamlarının buraya yatırım potansiyeli olabilir diye düşünüyorum” dedi.

Belediyenin bu yönde öncülük yapabileceğini belirten Sanatkâr, özellikle turizme ve daha farklı yatırımlara da proje çıkarılabileceğini söyledi.

Belediyeciliğin sadece çöp toplama ya da güncel konularda hizmet verme olmadığını söyleyen Sanatkâr, “ben İngiltere’de de gördüm, Avrupa’nın çeşitli yerlerinde de. Daha çağdaş teknolojiyle halka en iyi hizmet verilebiliyor” şeklinde konuştu.

Ali Sanatkâr, “Diğer belediyeler gibi borç batağına sürüklenen Büyükkonuk Belediyesi’ne başkan olmak, ateşten gömlek giymeye benzer” ifadesini kullandı.

Kötü gidişata “dur” demek istediğini anlatan Sanatkâr, sorumluluk ve duyarlılık göstererek, hem belediyeyi zor durumdan kurtarmak, hem de belediyenin daha kaliteli şekilde hizmet verebilmesi için aday olduğunu kaydetti.

 

 “Bölgenin tanınması için çaba göstereceğim”

Ülkemizde popülaritesi artan eko festivalini daha yüksek çıtalara taşıma hedefinde olduğunu ifade eden Sanatkâr, özellikle uluslararası alanda bölgenin tanınması için çabalayacağını dile getirdi.

“Özellikle Kaplıca, Kilitkaya, Tuzluca, Yedikonuk, Sazlıköy, Zeybekköy ve Büyükkonuk’a, eşit hizmet, temiz köy sloganıyla yola çıktım” diyen Ali Sanatkâr, belediyeye bağlı köylerde birçok altyapı eksikliğinin bulunduğunu anlattı ve işsiz, gelecekten umutsuz ve çözüm bekleyen çok sayıda gencin ekonomik sıkıntılar yaşamakta olduğunu vurguladı.

Bölgedeki çeşmelerin kartlı sistemle çalıştığını ve bu sistemin çok iyi çalışmadığını savunan Sanatkâr, “Halkımız, bu kartlara para yükledikten sonra, kendilerine bir de fatura gelmektedir” dedi ve göreve gelmesi halinde tüm sorunları gidereceğini kaydetti.

Eski siyasi anlayış ve siyasilerin “boş atıp dolu alma” hevesiyle hareket ettiğini söyleyen Sanatkâr, millete söyleyecek sözü, anlatacak projesi olmayanın, halkın karşısına çıkıp da oy isteyecek cesaretinin de olmaması gerektiğini belirtti.

 

“Halkımız artık hizmet verecek olana oy vermelidir”

banner134
“Halkımız artık hizmet verecek ve proje gösterecek adaya oyunu vermelidir” diyen Sanatkâr, “Ali gitsin, Veli gelsin ne fark eder. Önemli olan halka hak ettiği hizmeti en iyi şekilde vermektir” dedi.

Belediyenin, halk sağlığı konusunda sınıfta kaldığını belirten Sanatkâr, özellikle köy içerisinde olan mandıralar ve gelişi güzel çöp atılmasının büyük sorun olduğunu söyledi.

Köyün içinde 2 tane baz istasyonunun da olduğunu, bunun da büyük sorun yarattığını ifade eden Ali Sanatkâr, bölgede sineklerle mücadelenin de yetersiz olduğunu anlattı.

Ali Sanatkâr, seçim dönemleri, “göz boyama” amaçlı, gelişi güzel yapılan ve standartlara uymayan kaldırımların da yolları daralttığı için sıkıntı yarattığını ifade etti.

Büyükkonuk Belediyesi’nde, Kilitkaya, Sazlıköy, Zeybekköy, Tuzluca, Yedikonuk, Kaplıca ve Büyükkonuk olmak üzere yedi köyü kapsayan projelerinin olduğuna dikkat çeken Sanatkâr, aktivite ve sinemanın yer aldığı konferans salonunun ilk projesi olacağını söyledi.

 

“Modern ağıl projesi gerçekleşecek”

Sanatkâr, huzur park projesini Kaplıca, Büyükkonuk ve Tuzluca’ya kazandıracağını anlattı.

Modern ağıl projesinin de bulunduğunu belirten Ali Sanatkâr, halkı teşvik edici bir alt yapı oluşturacaklarını belirtti ve o yerleri vatandaşa kiralayacaklarını kaydetti.

Bölgede hayvan barınağının olmadığına değinen Sanatkâr, “Hayvan barınağını da yapıp, sokağa atılan köpekleri ve kedileri oralarda toplayacağız” dedi.

Bölgeyi ağaçlandıracaklarını da ifade eden Sanatkâr, mandıra ve ağılların köy dışına çıkarılacağını belirtti.

Belediye bünyesinde ev hanımları ve gençlerin boş vakitlerini değerlendireceği, el sanatları atölyesinin önemli bir projesi olduğunu vurgulayan Sanatkâr, “Sandalye, talar ve sele, unutulmaya yüz tutmuş Kıbrıs kültürünün el işlerinin eğitiminin yapılacağı projem de var” dedi.

 

“Bölgede eczane de yok”

Bölgede eczanenin de bulunmadığına dikkat çeken Sanatkâr, bunun öncülüğünü de yapmak için çalışacağını dile getirdi.

Kır bekçisi uygulamasının da yıllardır yapılmadığını söyleyen Sanatkâr, bunun da hedefleri arasında olduğuna vurgu yaptı.

Kilitkaya, Tuzluca ve Yedikonuk’ta atıl durumda bulunan futbol sahalarını gençliği kazandırmak için çalışma başlatacaklarını belirten Sanatkâr, “Özellikle Kilitkaya köyünde, terk edilmiş ve zarara uğramış ilkokul vardır. Ona da el atıp restore edeceğiz” şeklinde konuştu.

İlk hedeflerinden birinin de ilkokulu restore etmek olduğuna dikkat çeken Sanatkâr, Türkiye’deki belediyelerle işbirliğini de geliştireceğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2018, 10:51
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75