Eski eşine rahat vermedi, cezaevinin yolunu tuttu

banner37

Eski eşine karşı işlediği rahatsızlık vermek ve şiddet uygulamak suçlarından hapis cezası dahi yatan C.Ö., kadını yine rahatsız edip, şiddet kullanma tehdidinde bulunmaktan tutuklandı

Eski eşine rahat vermedi, cezaevinin yolunu tuttu
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA
Ayrıldığı eşini son iki yıldır rahat bırakmayan ve ona karşı sürekli şiddet içeren suçlar işleyen, hatta bu sebepten 65 gün hapis cezası da alan zanlı C.Ö, yine aynı suçlamalarla tutuklandı.

“Şiddet kullanma tehdidi”, “Rahatsızlık” ve “İthale-i lisanda bulunmak” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı C.Ö., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Nurçin Hocaoğlu’nu dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Hocaoğlu, zanlı C.Ö.’nin 20.06.2021 tarihinde saat 22.15’te raddelerinde ayrılmış olduğu eski eşi T.E.’nin Lefkoşa K/Kaymaklı’da bulunan ikametgahının kapısına giderek defalarca kapıyı çalıp, “Aç kapıyı, aç kapıyı” diyerek rahatsızlık suçunu işledikten sonra adı edilene hitaben “Aç kapıyı T., biliyorum o da içerde” diyerek ithale-i lisanda (küfür) da bulunup, yine müştekiye hitaben “Sizi öldüreceğim” diyerek şiddet kullanma tehdidinde bulunduğuna dikkat çekti.

Polis memuru Nurçin Hocaoğlu, zanlının aynı gün temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını ve
mesele ile ilgili üç görgü tanığı mevcut olduğunu dile getirdi.

banner134
Hocaoğlu, polis kayıtlarından yapılan araştırmada zanlının 2019 yılından bugüne müştekinin şikayetçi durumunda olduğu toplamda beş ayrı mesele olduğunun tespit edildiğine vurgu yaptı.

Hocaoğlu, zanlının, müştekiye karşı “Kasti hasar”, “Mülke tecavüz”, “Ciddi darp”, “Rahatsızlık”, “Uygunsuz tavır ve hareket”, “Genel rahatsızlık” ve “Sarhoşluk” gibi suçları işlediğine ve bu suçlardan 65 gün hapis cezasına çarptırılıp, iki yıl süreyle benzer suçları işlemeyeceğine dair kefalet senedi imzaladığını mahkemeye aktardı.

Tahkikatın tamamlandığını belirten Hocaoğlu, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti. 

Yargıç Temay Sağer, zanlının, müştekiye karşı ölüm tehdidinde bulunduğuna vurgu yapıp, 14 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75