Eski eşine şiddet uygularken  suçüstü yakalandı

banner37

Kendisiyle ilişkiye girmediği gerekçesiyle eski eşinin kafasına, yüzüne ve vücudunun muhtelif yerlerine elleri ve ayaklarıyla vurarak, ciddi şekilde darp eden Y.Ö., tutuklandı

Eski eşine şiddet uygularken  suçüstü yakalandı
banner90
banner99

Eniz ORAKCIOĞLU

   Lefkoşa’da kendisiyle ilişkiye girmediği gerekçesiyle eski eşini ciddi şekilde darp eden Y.Ö., polis tarafından suçüstü yakalandı.
   “Ciddi darp ve kasti hasar” suçlamasıyla gözaltına alınan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Rauf Kürşad huzuruna çıkarıldı. Zanlı aleyhine soruşturma maksatlı 3 gün tutukluluk emri alındı.
   Mesele ile ilgili olarak şahadet veren Polis Memuru Alparslan Yavuz, zanlının 2 Ocak 2021 tarihinde saat 02.00 raddelerinde Lefkoşa’da bir apartman dairesinde kendisiyle ilişkiye girmediği gerekçesiyle eski eşinin kafasına, yüzüne ve vücudunun muhtelif yerlerine elleri ve ayakları ile defaten vurmak sureti ile ciddi şekilde darp ettiğini anlattı.

banner134
   Yavuz, zanlının, adı edilenin elinde bulunan I Phone 7 Plus marka cep telefonunu da elleriyle kasten ve kanunsuzca şekilde kırmak sureti ile hasara uğrattığını söyledi. Zanlının olay yerine gelen polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandığını ve polisin olay yerine geldiği esnada müştekiye halen şiddet uygularken tespit edildiğini mahkemeye aktaran Yavuz, zanlı aleyhine başlatılan soruşturmanın devam ettiğini kaydetti.
   Yavuz, zanlının vermiş olduğu ifadesinin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini belirterek ilk etapta 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti. Polis şahadeti üzerine söz alan zanlı, müştekinin kendisine şiddet uygulandığı gerekçesiyle kendisini savunduğunu iddia etti.
   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75