banner6

Eski eşini darp etti, cep telefonunu kırdı

banner37

Eski eşini darp etti,  cep telefonunu kırdı
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da tartıştığı eski eşinin cep telefonunu kırıp kasten hasara uğrattıktan sonra adı edileni ciddi şekilde darp eden H.T., polise teslim oldu.

   İşlediği suçları kısmen kabul eden H.T., dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, teminata bağlandı.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden’in huzurunda gerçekleştirilen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Emin Özbilen’i yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Emin Özbilen, zanlının 24 Haziran 2022’de, saat 22.00’da, Gazimağusa’da bir ikametgâhta, tartıştığı eski eşinin cep telefonunu kasten ve kanunsuz olarak yere atıp kırarak, bin 750 TL hasara uğrattığını söyledi.

   Özbilen, zanlı ve eski eşi arasında tartışmanın devam ettiği sırada, zanlının eşi A.T.’nin yüzüne ve vücudunun muhtelif yerlerine elleri ve ayaklarıyla vurarak adı edileni ciddi şekilde darp ettiğini anlattı.

   Zanlıyı, polise yapılan şikayet üzerine derdest emri gereği aradığını kaydeden tanık polis, zanlının polise teslim olduğunu ve kendisine tebliğ edilen yazılı davasında aleyhindeki suçlamaları kısmen kabuk ettiğini aktardı.

   Polis, KKTC vatandaşı olan zanlının ileride görüşülecek davalarında hazır olması için mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, davaları sonuçlanıncaya değin KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı 5 bin TL nakdi teminata bağladı.

   Mine Gündüz Serden ayrıca, zanlı lehine KKTC vatandaşı 2 kefilin 50 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104