Eski eşinin, aracına zarar verdi

banner37

Feride Namlı isimli kadın, eski eşinin park halindeki aracının ön ve arka camlarını kırdığı suçlamasıyla tutuklandı

Eski eşinin, aracına zarar verdi
banner90
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Gönyeli’de ayrıldığı eski eşinin evine giderek bahçede park halindeki aracının ön ve arka camlarını sert bir cisimle kırarak kasti hasar veren zanlı Feride Namlı, yapılan şikayet üzerine tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

“Kasti Hasar” ve Mülke Tecavüz” suçlamasıyla dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Feride Namlı’nın tutuksuz yargılanmasına karar verildi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, iddia makamı KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, Lefkoşa Adli Şube’de görev yapan polis memuru İzlem Civisilli’yi tanık olarak dinletti.

banner134
Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren polis memuru İzlem Civisilli, olayla ilgili olguları aktardı.

Civisilli, zanlı Feride Namlı’nın 6 Kasım tarihinde saat 20.30 sıralarında Gönyeli’de ikamet eden eski eşi Ali Sönmez Önsal’ın ikametgahına giderek bahçe içerisinde park halinde bulunan aracının ön ve arka camlarını kasten ve kanunsuz olarak sert bir cisim ile vurarak kasti hasara uğrattığını söyledi.

Polis Civisilli, 7 Kasım tarihinde Önsal’ın polise şikayette bulunması üzerine zanlının derdest emri gereği tutuklandığını anlattı.

Civisilli, araçta hasar tespiti yapılacağını ancak, zanlının tahkikata etki etme olasılığı bulunmadığını belirtti.

Polis memuru İzlem Civisilli, zanlının KKTC vatandaşı olduğunu ve mali müşavir olarak görev yaptığını ifade ederek davalarında hazır bulunmasını sağlamak maksadıyla uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, zanlının davalarında hazır bulunmasını sağlamak maksadı ile yurtdışına çıkışının yasaklanması ve KKTC vatandaşı muteber bir kişinin 50 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 08:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75