Eski karısının evine girdi, saçını kesti, darp etti

banner37

Zanlı İ.K., “geceleyin ev açma, mülke tecavüz ve darp” suçlarından tutuklandı

Eski karısının evine girdi,  saçını kesti, darp etti
banner90
banner8

Eniz ORAKCIOĞLU

   Lefkoşa’da eski eşinin evine izinsiz girerek, yatak odasında uyuyan kadının saçını kesip, darp eden İ.K., “geceleyin ev açma, mülke tecavüz ve darp” suçlarından gözaltına alındı.

   Zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Rauf Kürşat’ın huzuruna çıkarıldı ve hakkında 3 tutukluluk emri alındı.

   Mesele ile ilgili olarak şahadet veren Polis Memuru Alparslan Yavuz, zanlı İ.K.’nın 1 Ocak 2021 tarihinde saat 01.30 raddelerinde eski eşinin ikametgâhına bahçe duvarından atlayarak girdiğini, kilitli olmayan yatak odası kapısını açıp girerek,“geceleyin ev açma” suçunu işlediğini belirtti.

banner134
   Yavuz, zanlının mülke tecavüz ederek tasarrufunda bulunan henüz tespit edilemeyen makasla yatak odasında yatmakta olan eşinin saçını kesip akabinde adı edilenin bunu fark etmesi üzerine yorgan ile yüzünü kapatıp vücudunun muhtelif yerlerine vurarak darp ettiğini söyledi.

   Yapılan şikâyet üzerine zanlının aynı gün akşamüstü tespit edilerek tutuklandığını belirten Yavuz, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini, zanlının vermiş olduğu ifadesinin teyit ve tekzip edileceğini ayrıca bölgedeki kameraların inceleneceğini bu nedenle zanlının ilk etapta 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Polis şahadeti üzerine söz alan zanlı suçsuz olduğunu beyan etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2021, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75