banner6

Eski müsteşar ‘sahtekarlıktan’ yargılanıyor

banner37

İçişleri Bakanlığı eski Müsteşarı Hasan Fındık, 2004-2005 yılları “Evrak sahteleme ve sahtekarlıkla kayıt temin etmek” suçlarından Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde itham edildi ve suçlamaları kabul etmedi.

Eski müsteşar ‘sahtekarlıktan’ yargılanıyor
banner99

Özel Haber - Emine UYSAL ÇALUDA

TUTUKLU YARGILANACAK…

Aynı suçtan daha önce 4 yıl hapse mahkum olan İskan Dairesi eski Müdürü Öztan Özenergün ile birlikte, devlete ait 4 parça araziye ‘Toprak Dağıtım Belgesi’ hazırlayarak Hüseyin Vasilyalı’ya tapulamakla suçlanan eski müsteşar Hasan Fındık, dün itham edildiği suçların hiçbirini kabul etmedi. Mahkeme, davanın duruşmalarına başlanılmasına, sanık Hasan Fındık’ın ise bu sürede tutuklu yargılanmasına karar verdi.

   İçişleri Bakanlığı eski Müsteşarı Hasan Fındık, 2004-2005 yılları arasında, sahte belgeyle devlete ait 4 parça araziyi Hüseyin Vasilyalı’ya tapuladığı suçlamasıyla Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaya başlandı.

   Olayın ortaya çıkmasıyla 2017 yılında tutuklanan ve o tarihte teminata bağlanan Fındık’ın davası dün görüşülmeye başlandı ve Hasan Fındık itham edildiği davaların hiçbirini kabul etmedi.

   Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Vedia Berkut Barkın ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü celsesinde, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı ve sanığın avukatı Mert Uğur hazır bulundu.
   Hasan Fındık, Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde, 2004 ile 2005 yılları arasında Lefkoşa’da “Resmi evrak sahtelemek”, “Sahtelenmiş evrakı tedavüle sürmek” ve “Sahtekârlıkla kayıt temini” suçlarıyla itham edildi.
   Sanığın suçlamaları kabul etmemesi üzerine dava duruşma olarak ileri bir tarihe ertelendi. Hasan Fındık, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

İskan Dairesi eski Müdürü 4 yıl hapis yatmıştı

   Hasan Fındık ve emlakçı Olgun Amcaoğlu, 2017’nin Mayıs ayında, 2016 yılında yargılanarak 4 yıl hapis cezası alan İskan Dairesi eski Müdürü Öztan Özenergün ile birlikte, Girne’ye bağlı Edremit ve Karaman’da toplam 4 parça devlet arazisine sahte ‘Toprak Dağıtım Belgesi’ hazırlayarak Hüseyin Vasilyalı adına koçanladıkları, üçüncü bir şahsa satılarak da sahtekarlıkla para temin ettikleri suçlamasıyla tutuklanmış ve soruşturmanın tamamlanmasıyla da ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakılmışlardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104