banner6

Eski sözlüsüne şiddet uyguladı

banner37

Tartıştığı eski sözlüsüne küfürler savurarak darp eden ve oradan ayrılmak isteyen kadının aracının camını da yumruklayarak kıran M.C.K., ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı

Eski sözlüsüne şiddet uyguladı
banner99

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da önceki gece eski sözlüsünü ciddi şekilde darp edip,  küfürler savuran ve arabasıyla olay yerinden uzaklaşmak isteyen kadının aracının ön camını yumruklayarak hasara uğratan zanlı M.C.K., dün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve teminata bağlanarak serbest kaldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Mustafa Kavaz, zanlı M.C.K.’nin “Kasti hasar”, “Ciddi darp”, “İtale-i lisan” (küfür), “Sarhoşluk” ve “Rahatsızlık” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Kavaz, 14 Eylül 2021 tarihinde, saat 23.00 raddelerinde Ortaköy'de faaliyet gösteren Altın Kadeh Meyhanesi isimli işletmenin ön kısmında eski sözlüsü ile zanlı arasında sözlü tartışma yaşandığını belirterek, zanlının daha sonra müştekiye yüksek sesle bağırarak küfür edip “İtale-i lisan” suçunu işlediğini kaydetti.

Zanlının, sırtına tekme atıp saçlarından çekip başına yumruk vurarak müştekiyi ciddi bir şekilde darp ettiğini dile getiren Kavaz, müştekinin olay yerinden ayrılmak için aracına bindiği sırada zanlının söz konusu aracın ön camını yumruk vurarak kırmak suretiyle kasti hasara uğrattığını ifade etti.

banner134

Kavaz, müştekinin 15 Eylül 2021 tarihinde, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne götürülerek doktor kontrolünden geçirildiğine işaret ederek, zanlının ise aynı gün derdest emri gereği tutuklandığını anlattı.

Zanlının aleyhine getirilen suçlamaları kabul etmediğine dikkat çeken Kavaz, soruşturmaya etki edebileceği kısmın tamamlanmış olması nedeniyle zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının tüm seyahat belgelerine el konularak yurt dışına çıkmaktan men edilmesi, haftada 1 en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücutta bulunması, 7 bin TL nakdi teminat yatırması ve KKTC vatandaşı 2 kefilin 100’er bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması şartıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104