banner6

Eski yönetim yeniden seçildi

banner37

Kıbrıs Turizm Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) 30. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.

Eski yönetim yeniden seçildi
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği 30. Olağan Genel Kurulu’nu önceki gün yapılan toplantıda gerçekleştirdi.

İki yıl aradan sonra yönetim, disiplin ve denetleme kurulunun belirlendiği kurulda, birliğin yaptığı çalışmalar ve genel olarak turizmin sorunları ele alındı.

Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda yapılan Genel Kurul’da Başkanlık Divanı oluşturuldu ardından da birlik başkanı Orhan Tolun bir konuşma yaptı. Türkiye’de yaşanan olaylar ve Rusya’nın ambargolarından dolayı zor iki yıl geçirdiklerini belirten Tolun, her şeye rağmen bu zorlukları alınan tedbirlerle aştıklarını kaydetti.

İki yıllık tabloya bakıldığında 2016 yılında %15 turist sayısında artış olduğunu kaydeden Tolun, 2017 tarihinde ise %20-25 oranında bir doluluk oranın öngörüldüğünü söyledi.

Başarılarına rağmen bazı küçük otel ve acentelerin kapattığını anımsatan Tolun, başarıya rağmen zor günler yaşadık. Yurtdışından tur operatörlerinin bir kısmının batması sonrasında bizleri de olumsuz etkiledi. Ayrıca, uçak fiyatlarının artışı ve tur ve transferlerinde rehber bulundurmak bizi oldukça zorladı” dedi.

Konuşmaların ardından faaliyet, mali ve denetleme raporu okunarak aklandı ve sonrasında ise yönetim, disiplin ve denetleme kurulu seçimi yapıldı.

“Görevlendirme bu çarşamba yapılacak”

Başkan, başkan yardımcısı, sayman ve sekreter bölümlerindeki görevlendirmenin çarşamba günü yapılacağını belirten Tolun, yapılacak olan toplantı sonrasında kimin hangi görevi üstleneceği o gün belirleneceğini söyledi.

7 kişilik yönetim kurulu şu isimlerden oluştu;

Orhan Tolun, Osman Malyalı, Oğuz Akançay, Dimağ Çağıner, Erkan Kilim, Andaç Günay ve Gökalp Apler yeni yönetim kurulunda görev yapacak.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2017, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104