Esnaf, artık su baskını olmamasını umuyor

banner37

Esnaf, artık su baskını olmamasını umuyor
banner90
banner8

Gazimağusa’da, her sağanak yağış sonrası yağmur suyu biriken Salamis yolu üzerinde, altyapı iyileştirme çalışmaları başlatıldı

“YILDA EN AZ İKİ KEZ SU BASKINI OLUYOR”...

Çalışmaların umut verici olduğunu ifade eden bölge esnafı, iş yerlerinin, yılda en az iki kez yağmur suyu baskınına maruz kaldığını ifade etti. Hem müşteri kaybettiklerini hem de dükkanlarındaki malların zarar gördüğünü anlatan esnaf, başlatılan çalışmaların artık tüm bunlara son vermesini beklediklerini dile getirdi. Esnaf, ayrıca öğrencilerin ülkelerine geri dönmesiyle, caddenin eski canlılığını yitirdiğinden, satışlarda ciddi düşüş yaşandığını belirtti.

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da, her sağanak yağış sonrası, yağmur suyu biriken ve bölgenin en işlek caddelerinden olan Salamis yolunun altyapısını iyileştirmek için çalışma başlatıldı.

   Gazimağusa Belediyesi’ne ait ekipler, su kanallarını genişleterek, olası su baskınları için tedbir aldı, yağmur suyunun gittiği su kanallarındaki boruları değiştirerek, boruların temizliğini yaptı.Çalışmaların umut verici olduğunu ifade eden bölge esnafı, iş yerlerinin, yılda en az iki kez yağmur suyu baskınına maruz kaldığını ifade etti.Esnaf, ayrıca, pandemi nedeniyle öğrencilerin ülkelerine geri dönmesiyle, caddenin eski canlılığını yitirdiğini belirtti ve satışlarda ciddi düşüş yaşandığını ifade etti.Esnaf, zor günler yaşadıklarını belirterek, ilgililerden destek istedi.

Ne dediler ?... Ne dediler ?... Ne dediler ?...

banner134
Anıl Mavi:

   “Her yıl, en az iki kez iş yerim yağmur suyuyla doluyor. 4 yıldır aynı problemle boğuşuyoruz. Sokakta biriken yağmur suyu, Salamis yolunu ve bölge esnafını adeta felç ediyor. Su baskını olan iş yerimde maddi zarar oluşuyor. Belediye ekipleri, son baskın sonrası çalışmalara başladı. Dileğimiz, bundan böyle, su baskını olmaması. Gerekli altyapı sağlanır, düzenli temizlik yapılırsa, sorun kalmaz.”

Soyer Menteş:

   “Salamis yolu, etkisini gösteren her yağış sonrası, bildik görüntülere sahne oluyor. Birçok işyeri su altında, esnaf da iş yerinde mahsur kalıyor. Bölgede çalışma başlatıldı. Dileğimiz bir daha baskın yaşanmaması. Bunların yanı sıra ciddi sıkıntılarımız var. Öğrenciyle beslenen yol üzerindeki esnafın satışları ciddi oranda düştü. Böyle giderse, bu ay sonu ben de kepenk indireceğim. Bunun yanı sıra, dükkan kiraları dövizin yükselişiyle arttı. Hiçbir tedbir ve katkı yok. Destek bekliyoruz.”

Mehmet Paşa:

   “26 yıllık esnafım. 26 yıldır, her yağmur sonrası iş yerimi su basıyor. Çok kez, saatlerce iş yerinde mahsur kaldığımı bilirim. Dahası, yağmur suyu dolan yol trafiğe kapanmadığı için, trafikte de büyük bir karmaşa yaşanıyor. Altyapı çalışması yapılıyor, etkili olmasını diliyoruz. İşler zaten az. Bu gibi etkenlerden de kayıp yaşamak istemiyoruz. Kalıcı çözüm üretilmeli. Dükkan kiraları arttı, şikayet edemiyoruz. Mal sahibi beğenmezsen çık diyor. Satışlar düşük, ne yapacağımızı bilmez haldeyiz.”

Tahir Gazi:

   “Kış aylarında, sağanak yağış sonrası bölgedeki tablo hep aynı. Salamis yolu adeta yağmura teslim. O gün, gün boyu iş olmaz. Esnaf, iş yerini basan yağmur suyu temizliğiyle uğraşırken, tüketici de bölgeye uğramaz. Ekipler, alarma geçer ve tıkanan noktalar müdahaleyle açılır ancak bir sonraki yağışta durum yine aynıdır, değişen bir şey olmaz. Kalıcı çözüm üretilirse, hem esnaf hem de tüketici mutlu olacak.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75