banner6

Esnaf çifte bayram yaptı

banner37

Arasta Çarşısı ve Büyük Han dün yerli halkın yanında turist ve Rumların akınına uğradı. Pandemi nedeniyle uzun süredir kötü günler geçiren esnafın ise yüzü güldü

Esnaf çifte bayram yaptı
banner99

HER YER İNSAN DOLDU… Arasta ve Büyük Han esnafı dün adeta çifte bayram yaptı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile tatil yapan kamu görevlileri ve aileleri günü Arasta’da alışveriş yapıp, Büyük Han’da geçirirken, turist grupları ile Güney Kıbrıs’tan gelen Rumların yoğunluğu bölge esnafının yüzünü güldürdü.

Eniz ORAKCIOĞLU


Pandemi sebebi ile uzun süredir bomboş olan Arasta Çarşısı ve Büyük Han dün adeta çifte bayram yaptı.


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle dünün resmi tatil olması özellikle kamu görevlileri ve ailelerinin günü Arasta Çarşısı ile Büyük Han’da geçirmesine vesile oldu. Yerli halkın yanında dün ayrıca bölgede turist kafilelerinin yoğunluğu ve hatırı sayılır oranda Güney Kıbrıs’tan Rum’un alışveriş için KKTC’ye geçmesi Arasta Çarşısı ve Büyük Han esnafının keyfine keyif kattı.


Arasta birçok ülkeden turist gruplarını ağırlarken, bölge esnafının da yüzü güldü. Bölgedeki cafeler ve restoranlar dolup taşarken, dükkanlar da boş kalmadı.


Öte yandan Güney Kıbrıs’tan gelen turist grupları nedeni ile Lokmacı Sınır Kapısı’nda da yoğunluk yaşandığı gözlemlendi.

Esnafın yüzü güldü


Arasta esnafının uzun süreden sonra çarşıda oluşan kalabalıktan dolayı yüzü gülmeye başladı. Gerek turist gruplarının, gerek bireysel ziyaret eden turistlerin akınına uğrayan Arasta’da esnaf uzun zamandan sonra hareketlilik yaşadı.


Dükkanların yanı sıra, Arasta üzerine tezgah açan dondurmacı, tatlıcı ve kahveci de kalabalıktan yararlandı.


Bölgedeki restoranlar ise tıka basa doldu.

Büyük Han canlandı


Büyük Han da dün turistin uğrak yeri oldu. Güzel havanın etkisi ile yerli halkın da ziyaret ettiği han kalabalıkları ağırladı.


Han içindeki esnaf, kalabalıktan memnun olurken, restoran ve cafeler de kalabalıktan nasibini aldı.

Lokmacıda uzun kuyruklar oluştu


Bilindiği üzere pandemi ile geçişlerin oldukça az olduğu Lokmacı Sınır Kapısı’nda ise dün uzun kuyruklar oluştu. Güney Kıbrıs’tan gelen ziyaretçiler gidiş dönüş uzun kuyruklar oluşturdu.

banner134


Hem turist grupları, hem de Rumların yoğun şekilde Kuzey Kıbrıs’a geçtikleri gözlemlendi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104