Esnaf, Lefkoşa pazarını cumartesi kurmaya devam etmek istiyor

banner37

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi, 27 Mayıs’tan sonra pazar günü uygulanan tam sokağa çıkma yasağının sonlandırılması kararı aldı. Uzun zamandır pazar günü yerine cumartesi günü kurulan açık pazarın gününün değişip, değişmeyeceği henüz netleşmedi

Esnaf, Lefkoşa pazarını cumartesi kurmaya devam etmek istiyor
banner90
banner99

Eniz ORAKCIOĞLU

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi, geçtiğimiz günlerde açıkladığı ek tedbirler kapsamında 27 Mayıs’tan sonra pazar günü uygulanan tam sokağa çıkma yasağının kaldırılması kararı aldı.


Yıllardır pazar günleri Lefkoşa Otobüs Terminali’ne kurulan açık pazar, uygulanan sokağa çıkma yasağından dolayı pazar değil cumartesi günü kurulmaya başlanmıştı.

banner134

Kuzey Kıbrıs Açık Pazarcılar Birliği Başkanı Yenal Garabli, pazar esnafının da pazar günlerini ailesine, çocuklarına ayırmak istediğini, bu nedenle de açık pazarı cumartesi kurmaya devam etmek yönünde fikir birliği olduğunu söyledi.


Garabli, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin pazarla ilgilenen sorumluları ile bu taleplerini konuştuklarını onların da bu duruma sıcak baktıklarını, ama ortada henüz net bir karar olmadığını söyledi.


Garabli, şu an cumartesi hem Güzelyurt’ta, hem de Lefkoşa’da pazarın kurulduğunu ama ikisinde de farklı bölgelerden pazar esnafının yer aldığını kaydetti.


Lefkoşa’daki pazar esnafının 400 kişi olduğuna dikkat çeken Garabli, Güzelyurt’ta nüfusun daha az ve alanın daha küçük olmasından dolayı tüm pazarcıların kabul edilmediğine işaret etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75