Eşyalarını TIR’a yüklediler, gönderilmezlerse Girne Limanı’nda eylem yapacaklar

banner37

Narenciye sezonu için ülkemize gelen mevsimlik işçiler, Koronavirüs tedbirleri nedeniyle ülkelerine dönemiyor. 20 gündür çalışmayan ve Türkiye’ye dönmeyi bekleyen işçiler, “Sabrımız kalmadı” dedi

Eşyalarını TIR’a yüklediler,  gönderilmezlerse Girne  Limanı’nda eylem yapacaklar
banner90
banner8

Güren TİLKİ

   Narenciye sezonu için ülkemize Türkiye’den gelip çalışan işçiler, sezon biteli 20 gün olduğunu ancak ülkelerine dönemediklerini belirterek isyan etti.

banner134
   “Yeter artık bizi Türkiye’ye gönderin” diyen işçilerin sabrı kalmadı.

   20 gündür çalışmadıklarını, ceplerinde para da kalmadığını ifade eden işçiler, dün eşyalarını TIR’a yükledi, beklemeye koyuldu.

   KIBRIS’a konuşan işçiler, “En geç bayram sabahı feribotla ülkeden ayrılmak istiyoruz. Şu anda ülkesine dönmeyi bekleyen bin 200 işçi var. Para biriktirmeye geldik, kazandığımızı da 20 günde harcadık. Yetkililerden cevap gelmediği takdirde TIR’ı Girne Limanı’na çekeceğiz. Limanda eylem yapmaya hatta limanın içinde konaklamaya başlayacağız. İşçilerin sabrı kalmadı, hasta eşlerimiz, bekleyenimiz var. Bayramda evde olmak istiyoruz” dedi.

   İşçiler, hem KKTC hem de Türkiye’deki yetkililerden yardım isteyerek, “Bir kenara atılıp, itildik. Halimizi gelip soran yok. Aç kalacağız, yiyecek alacak paramız da tükendi” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75