Et kaçakçılığının önüne geçilemiyor

banner37

Demirhan Polisi, bir van içinde Rum tarafından kaçak olarak getirilen, bin 644 kilo kırmızı et ele geçirdi

banner87
Et kaçakçılığının önüne geçilemiyor
banner99

 

Emine UYSAL ÇALUDA

Demirhan Polis Karakolu’nun gerçekleştirdiği başarılı operasyonda bir van içinde Rum tarafından kaçak olarak, sağlıksız koşullarda getirilen, bin 644 kilo kırmızı et ele geçirildi. Meseleyle ilgili iki kişi tutuklandı.

“Gümrüksüz mal tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Erkut Latif ve Ömer Latif dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Mehmet Kanteper’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kanteper, 26 Eylül’de saat 15.00 sıralarında DD 158 plakalı van araçta yapılan aramada gümrüğü ödenmemiş, 76 paket içinde bin 644 kilogram ağırlığında muhtemelen Rum tarafından kaçak olarak getirilen sığır eti bulunarak emare alındığını belirtti.

Zanlıların Girne’de belirlenerek tutuklandığını söyleyen Kanteper, zanlıların suçlamaları kabul etmediğini ve soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini söyledi.

Kanteper, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

 

Latif: Etin yüklenmesinde yardımcı oldum

Mahkemede söz alan zanlı Erkut Latif, “Ömer Latif’in olayla alakası yok. Mal tasarrufumda değildi. Akşamdan beri avukat istiyorum. Arabayı bir Rum’a verdim. Çekici çağırıp, etin yüklenmesinde yardımcı oldum. Van araç benim ama olayla Ömer Latif’in bağı yok” dedi.

Zanlı Ömer Latif ise, “Erkut, ‘amca beni Girne’ye götür’ dedi. Ben de götürdüm. Arabanın yanında sigara içerken, aniden polis geldi ve tutuklandık. Hiçbir şeyle alakam yok. 30 yıldır devlet memuruyum” dedi.

Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2018, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96