Etleri çalanlar da satın alan da tutuklandı

banner37

Çatalköy’de faaliyet gösteren bir marketin kasap bölümünde çalışan iki kişi, son üç aylık süreçte çalıştıkları kasap reyonundan henüz tespit edilemeyen muhtelif miktardaki etleri çalıp, bir başka kasaba sattıkları gerekçesiyle tutuklandı

Etleri çalanlar da satın alan da tutuklandı
banner99

Meyil AVCAN

   Çatalköy’de faaliyet gösteren bir marketin kasap bölümünde çalışan zanlılar O. V. ve M. B., çalıştıkları kasap reyonundan henüz tespit edilemeyen muhtelif miktardaki etleri sirkat edip, başka bir markette kasap olarak çalışan zanlı C. A.’ya sattıkları gerekçesiyle tutuklandı.

   Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli tahkikat memuru Mustafa Özmüezzin, tanık olarak dinlendi.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Özmüezzin, zanlının “Müstahdem Tarafından Sirkat” suçundan methaldar olduğunu belirterek, olayın olgularını mahkemeye aktardı.

Araştırılması gereken mezbahalar var

   Polis memuru Mustafa Özmüezzin, 2019 yılı Haziran, Temmuz, Ağustos ayları içerisinde; Çatalköy’de faaliyet gösteren bir marketin kasap bölümünde kasap olarak çalışan zanlı O. V.’nin ve şoför olan zanlı M. B.’nin tartılmamış etleri depodan sirkat ederek, başka markette kasap olarak çalışan zanlı C. A.’ya sattıklarını ifade etti.

   Market sahibi olan müştekinin önceki gün polise giderek şikâyette bulunduğunu söyleyen Özmüezzin, kamera kayıtlarının incelenmesi sonucunda, 26 Temmuz ve 12 Ağustos tarihleri arasında zanlıların tartılmış etler dışında, tartılmamış etleri de depodan çıkardıklarının tespit edildiğini kaydetti.

   Özmüezzin, zanlılar O. V. ve M. B.’nin suçlarını itiraf ettiklerini, M.B.’nin kasap olan O.V.’nin istemi üzerine bunu yaptığını söylediğini belirterek, tahkikatın yeni başladığını, incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu, araştırılması gereken mezbahalar bulunduğunu ve alınan ifadelerin teyit, tekzibinin yapılması gerektiğini aktardı.

   Özmüezzin, zanlıların serbest kalmaları durumunda tahkikata olumsuz etki edebileceklerini belirtip, her üç zanlının da soruşturma maksatlı poliste 3 gün tutuklu kalmaları talebinde bulundu.

   Yargıç Meltem Dündar, tahkikatın yeni başladığına vurgu yapıp, üç zanlının da poliste üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

banner134

   Zanlı C.A.’nın avukatının, zanlının kalbinde sıkışma olduğunu belirtmesi üzerine Dündar, zanlının hücreye konmadan önce Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde bir kardiyolog tarafından muayene edilmesine karar verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75