Ev arkadaşını bıçakla yaralamaktan yargılanacak

banner37

Lefkoşa’da kendisinden yemek isteyen ev arkadaşını bıçakla yaralayan zanlı V.A.O., teminatla serbest bırakıldı

Ev arkadaşını bıçakla yaralamaktan yargılanacak
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da geçtiğimiz perşembe günü kendisinden yemek istediği gerekçesiyle çıkan tartışmada ev arkadaşını bıçakla yaralayan zanlı V.A.O., dün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.

“Yaralama” suçuyla tutuklu bulunan zanlı, dün mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Gültekin Sancar, meseleyle ilgili olguları aktardı.

Sancar, 22 Temmuz 2021 tarihinde, saat 23.20 raddelerinde Lefkoşa’da yer alan ikametgah içerisinde zanlı V.A.O. ile ev arkadaşı A.N.O. arasında, kendisinden yemek istediği gerekçesiyle tartışma yaşandığını belirterek, zanlının daha sonra mutfaktan aldığı ağız uzunluğu 10 buçuk santimetre, toplam uzunluğu ise 24 santimetre olan kahverengi- gümüş renk bıçağı arkadaşının sağ omzuna bir kere sapladığını kaydetti.

Darbe sonucu müştekinin kolunda 1 santimetrelik kesi oluştuğunu dile getiren Sancar, müştekinin aynı gün Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde tedavi gördüğünü ve ardından taburcu edildiğini ifade etti.

banner134

Sancar, zanlının ikametgahında yapılan aramada söz konusu bıçağın bulunup emare alındığını ve soruşturmanın tamamlandığını belirterek, üniversite öğrencisi olan zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, davaları görüşülünceye kadar yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 10 bin TL nakit teminat yatırması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşullarına bağlı olarak tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75