Ev arkadaşını soymakla suçlanıyor

banner37

Sara Olgunyürek isimli genç kadın, üç yıldır ev arkadaşı olan Hilal Kızıltaş’ın yurtdışında olduğu dönemde 120 bin TL’lik kıyafet, ziynet eşyaları, çanta ve kol saatlerini çaldığı suçlamasıyla tutuklandı.

Ev arkadaşını soymakla suçlanıyor
banner90
banner99

Emine UYSAL

Girne’de sakin Sara Olgunyürek, üç yıldır ev arkadaşı olan Hilal Kızıltaş’ın yurtdışında olduğu dönemde yaklaşık 120 bin TL değerindeki kıyafet, kol çantaları, kol saatleri ve ziynet eşyalarını sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

“Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan Sara Olgunyürek, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134
Kıdemli Yargıç Musa Avcıoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Emine Taşkın, tanık olarak Girne Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mustafa Özmüezzin’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özmüezzin, Hilal Kızıltaş’ın şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, üç yıldır ev arkadaşı olan zanlı Sara Olgunyürek’in, Kızıltaş’a ait 120 bin TL değerinde kıyafet, kol çantaları, kol saatleri ve ziynet eşyalarını sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklandığını kaydetti.

Tahkikatın yeni başladığını, aranan birçok emare ve alınacak ifadeler olduğunu belirtip, zanlının üç gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Musa Avcıoğlu, zanlının avukatının bu talebe itiraz etmeyişini de dikkate alarak, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 08:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75