Ev arkadaşının gözüne çatal sapladı

banner37

Girne’de, aralarında çıkan tartışma sonrasında, ev arkadaşı İ. Ö.’nün yüzüne yumruk atan ve gözünün altına yemek çatalı sokan zanlı Nuri Esin, hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

banner87
Ev arkadaşının gözüne çatal sapladı
banner90
banner8

Ahmet VAMIK
Girne’de, aralarında iş konusu nedeniyle çıkan tartışma sonrasında, ev arkadaşı İ. Ö.’nün gözünün altına yemek çatalı saplayan zanlı Nuri Esin, tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.
Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlı, mahkemenin uygun gördüğü teminat şartlarını yerine getiremeyince cezaevinin yolunu tuttu.
Mahkemede söz alan zanlı, yemek yedikleri esnada kavga çıktığını ve boğuşma esnasında çatalın ev arkadaşının gözüne saplandığını öne sürerek, çatalı kasıtlı olarak saplamadığını iddia etti.

Teminat şartlarını yerine getiremedi
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Kader Çamlıbelli’yi tanık olarak dinletti.
Zanlı Nuri Esin’in 2 Ocak’ta saat 23.30 sıralarında Girne’de meydana gelen “Yaralama” ve “Ciddi Darp” suçlarından methaldar olduğunu belirten polis memuru Kader Çamlıbelli, zanlının olay esnasında 268 promil alkol tesiri altında olduğunu da mahkemeye aktardı.
Ev arkadaşı İ. Ö. ile aralarında iş konusu nedeniyle tartışma yaşandığını ve tartışmanın büyümesi neticesinde zanlının ev arkadaşı İ. Ö.’nün yüzüne yumruk attığını ifade eden Çamlıbelli, ardından zanlı Nuri Esin’in tasarrufunda bulunan yemek çatalını müştekinin gözünün altına sokarak söz konusu şahsı yaraladığını dile getirdi.
Ülkemizde çalışma izinli olarak bulunan ve bir otelde aşçı olarak çalışan zanlının aynı gün Girne’de tespit edilerek tutuklandığını açıklayan Kader Çamlıbelli, zanlının aleyhindeki suçlamaları kabul etmediğini belirtti.
Olayda kullanılan yemek çatalının tespit edilerek emare alındığını, müştekinin sağlık durumunun iyi olduğunu ve kalıcı bir hasarının olmadığını kaydeden Kader Çamlıbelli, meseleyle ilgili soruşturmanın tamamlandığını belirterek Nuri Esin’in mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
Yargıç Meltem Dündar, zanlının yurtdışına çıkışlarının yasaklanıp tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulması, en yakın polis karakoluna haftada 1 kez ispat-ı vücut yapması, KKTC vatandaşı 2 kişinin zanlı lehinde 30 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmasına emir verdi.
Kendisine kefil olacak KKTC vatandaşı 2 kişi bulamayan zanlı Nuri Esin, 1 ay süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 08:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75