Ev basıp, kavga çıkardılar, bir kişinin burnunu kırdılar

banner37

Girne’de aralarında alacak verecek meselesi yüzünden husumet bulunan beş kişi, kavga etti… Kavga neticesinde M.C. yaralandı

Ev basıp, kavga çıkardılar,  bir kişinin burnunu kırdılar
banner90
banner8

Ahmet VAMIK

Girne’de, aralarında alacak verecek meselesi yüzünden husumet bulunan beş kişi önceki gece birbirine girdi.

M.C. ve Y.C. isimli iki kardeşin evini basan Mesut Okur, Şükrü Dipdere, Musa Saygın ve Ş.A.T.’nin çıkan kavga neticesinde M.C.’nin burnunu kırdıkları öğrenildi.

banner134
Yapılan sorgulamada, Y.C.’nin kendilerine bıçak çektiğini ve kavganın büyüdüğünü iddia eden zanlılar, tutukluluk talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhlerinde 2 günlük tutukluluk emri alındı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Hüseyin Tosun’u tanık olarak dinletti.

Zanlılar Mesut Okur, Şükrü Dipdere ve Musa Saygın’ın  “Vahim zarar”, “Darp” ve “Mülke tecavüz” suçlarından methaldar olduklarını belirten polis memuru Hüseyin Tosun, zanlılar Mesut Okur, Şükrü Dipdere, Musa Saygın ve Ş.A.T.’nin aralarında alacak verecek meselesi yüzünden husumet bulunan Y.C.’nin evini bastıklarını ve Y.C. ile kardeşi M.C.’nin evde olduğu esnada kavga çıktığını, çıkan kavgada M.C.’nin burnunun kırıldığını ifade etti.

Olaya karışan diğer zanlılar aranıyor

Meseleyle ilgili başlatılan soruşturmanın devam ettiğini, Ş.A.T. ve Y.C.’nin halen aranmakta olduğunu belirten Tosun, kamera görüntülerinin de incelenmesi gerektiğini kaydederek zanlıların tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, olayın ciddiyetine dikkat çekerek soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla zanlıların 2’şer gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2018, 08:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75