banner6

Ev basıp soygun yaptı, teminatla serbest kaldı

banner37

Lefkoşa’da 4 erkek ve iki kadın şahısla birlikte alacaklı olduğu kişinin evine kapı kilidini kırarak girdikten sonra söz konusu kişiyi darp edip soyan zanlı C.P.S.’nin aleyhindeki soruşturma tamamlandı

Ev basıp soygun yaptı, teminatla serbest kaldı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

banner134

Lefkoşa’da beraberindeki 6 kişiyle birlikte kapı kilidini kırarak girdiği evde alacaklı olduğunu iddia ettiği kişiyi darp edip, cep telefonu, laptop gibi eşyalarını çalmakla suçlanan C.P.S., teminatla serbest bırakıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Ali Gencer, zanlı C.P.S.’nin “Soygun”, “Ev açma”, “Kasti hasar” ve “Darp” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Gencer, zanlının 9 Eylül 2021 tarihinde, saat 17.30 raddelerinde, Lefkoşa’nın Küçük Kaymaklı bölgesindeki bir ikametgahta beraberindeki henüz tespit edilemeyen 4 erkek ve 2 kadın şahısla birlikte kendilerine borcu olduğu gerekçesiyle A.O.I.’nın ikametgahına kilitli olan giriş kapısını kasten ve kanunsuz olarak kırıp girdiğini ve ev açma suçunu işlediğini belirterek, daha sonra müştekiyi darp ederek, 1 adet siyah renk erkek çantası ve içerisindeki Apple marka laptopu, 1 adet mavi renk küçük Samsung marka cep telefonunu, 1 adet siyah renk erkek çantasını ve içerisindeki HP marka laptopu ve henüz markası tespit edilemeyen 1 adet çantası olmayan laptopu zor kullanarak alarak ele geçirdiğini, böylelikle soygun suçunu işlediğini kaydetti.

Soruşturma kapsamında emarelerin büyük bir kısmının zanlının emanet olarak verdiği arkadaşında bulunduğunu dile getiren Gencer, markası meçhul laptopun hâlâ aranmakta olduğunu ifade etti.

Gencer, zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirterek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 20 bin TL nakdi teminat yatırması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşullarına bağlı olarak tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104