Ev fareleri yakayı ele verdi

banner37

Girne bölgesinde 2018 yılı Mayıs ve Haziran aylarında meydana gelen birçok ev açma olayının zanlıları Ali Akçam ve Gökhan Doğan, mahkemeye çıkarıldı

banner87
Ev fareleri yakayı ele verdi
banner90
banner99

Ahmet VAMIK
Girne ve İskele bölgesindeki birçok evi mesken tutan hırsızlar yakayı ele verdi.

Mayıs ve haziran ayları içerisinde 4 ayrı işletmeden araç kiralayan zanlıların, kiraladıkları araçların üzerindeki GPS (takip sistemi) cihazlarından elde edilen veriler, zanlıları yakalattı.

2018 yılı mayıs ve haziran ayları içerisinde Girne bölgesinde meydana gelen birçok ev açma olayının zanlıları Ali Akçam ve Gökhan Doğan, İskele’de yakalandı ve Girne’de mahkemeye çıkarıldı.
Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlılar aleyhine soruşturma maksatlı 7 gün tutukluluk emri alındı.
 

El ve ayakkabı izleri incelenecek

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Yalgı Döşenci’yi tanık olarak dinletti.
Zanlılar Ali Akçam ve Gökhan Doğan’ın 2018 yılı Mayıs ile Haziran ayları içerisinde Girne’de meydana gelen “Geceleyin Ev Açma”, “Ev Açma”, “İkametgahtan Sirkat”, “Kasti Hasar” ve “Mülke Tecavüz” suçlarından methaldar olduklarını belirten polis memuru Yalgı Döşenci, zanlıların tutuklu kaldıkları süre zarfında el ve ayakkabı izlerinin alınarak karşılaştırma yapılabilmesi amacıyla ilgili birimlere tetkike gönderildiğini ifade etti.
 

Kahve makinesi evinden çıktı
 

Zanlılardan Ali Akçam’ın ikametgahında hırsızlık amacıyla girilen bir evden çalınan bir adet kahve makinesinin tespit edildiğini açıklayan Döşenci, Mağusa’da faaliyet gösteren ikinci el eşya satış dükkanında, Girne bölgesinde hırsızlık amacıyla girilen birçok evden çalınan çeşitli marka ve ebatlarda televizyonların bulunarak emare alındığını belirtti.
İkinci el eşya dükkanının işletmecisinin sorgulandığını dile getiren Döşenci, çalıntı televizyonların zanlı Ali Akçam tarafından sözleşme karşılığında söz konusu işyerine satıldığının tespit edildiğini ifade etti.
 

GPS dökümleri zanlıları ele verdi

Mayıs ve haziran ayları içerisinde 4 ayrı işletmeden araç kiralayan zanlıların, kiraladıkları araçların üzerindeki GPS cihazlarından elde edilen verilerin incelendiğini belirten Yalgı Döşenci, yapılan inceleme neticesinde zanlıların söz konucu araçlar ile Girne, Lapta, Çatalköy, Karşıyaka ve Esentepe bölgelerinde meydana gelen ev açma meselelerindeki hırsızlık amacıyla girilen 12 ikametgahın çevresinde bulunduklarının tespit edildiğini de açıkladı.
 

Suç ortakları aranıyor
 

Meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın devam ettiğini belirten Döşenci, kayıp birçok emare ve aranan bir şahıs olduğunu ve birçok kişiden ifade temin edilmesi gerektiğini belirtti. Polis Memuru Yalgı Döşenci, serbest kalması halinde yürütülen kapsamlı soruşturmaya, aranan emarelere ve şahsı etki etme olasılığı yüksek olan zanlıların tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Mesut Mesutoğlu, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla zanlılar Ali Akçam ve Gökhan Doğan’ın 7 gün süreyle daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108